МВФ виділив 1,4 мільярда доларів Україні

Копирайт изображения AFP
Image caption Глава МВФ Крістін Лагард: конфлікт на сході спричинює спад економіки України

Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила надання Україні другого траншу кредиту stand by у розмірі 1,4 мільярда доларів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Рада директорів МВФ одноголосно ухвалила рішення про виділення Україні чергового траншу бюджетної підтримки. Знак підтримки і довіри до української економіки", - написав пан Яценюк.

Перерахування коштів український уряд очікує 3 вересня. 400 мільйонів із траншу підуть на поповнення золотовалютних резервів, а 1 мільярд - на покриття дефіциту держбюджету.

Крім того, як йдеться у повідомленні на сайті фонду, через затримку з переглядом першої програми МВФ погодився об'єднати решту два транші, які заплановано видати до кінця 2014 року.

Глава фонду Крістін Лаґард у своєму виступі зазначила, що влада України проводить рішучу політику зі стабілізації та відновлення зростання економіки. Разом з тим, за її словами, ескалація конфлікту на сході України лягала важким тягарем на економіку і суспільство, що стало причиною більшого спаду економіки.

МВФ затвердив кредитну програму для Україні у загальній сумі 17 мільярдів доларів наприкінці квітня цього року. Перший транш у розмірі 3,19 мільярда фонд надав на початку травня.

У п'ятницю прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що для України позитивне рішення МВФ є зараз критично важливим. За його словами, український уряд виконав усі умови для отримання другої порції кредиту фонду.

"Нам дуже важко і дуже складно. Країна у війні. Те, що ми не отримуємо доходів із Донецька та Луганська, - це вже мізер, порівняно із тим, які мільярдні витрати ми несемо на війну, що розв'язано російським агресором", - заявив український прем'єр.

Новини на цю ж тему