Обама: Росія відповідальна за насильство на сході України

Обама Копирайт изображения Reuters

Президент США Барак Обама звинуватив Росію в тому, що вона несе відповідальність за насильство на сході України.

За його словами, бойові дії на Донбасі є результатом не внутрішнього конфлікту, а зусиль Москви.

"Росія несе відповідальність за насильство на сході України. Насильство заохочується Росією. Росія готувала сепаратистів, озброїла їх і фінансує їх", - сказав пан Обама.

Президент США також зауважив, що нові супутникові знімки, на яких зафіксовані російські війська на території України, показали усьому світові роль Росії в українському конфлікті.

"Росія свідомо і неодноразово порушувала суверенітет і територіальну цілісність України і нові знімки російських військ в Україні показали це всьому світові", - наголосив він.

"Не внутрішній конфлікт"

Москва заперечує заяви НАТО про те, що понад тисяча російських військових ведуть боротьбу на боці сепаратистів, і звинувачує Україну в "каральній операції" проти мешканців Сходу.

У п'ятницю НАТО має провести екстрене засідання, аби обговорити загострення кризи.

На запитання журналістів, чи вважає Барак Обама останні повідомлення про російські війська на території України вторгненням, він відповів: "Ми вважаємо дії останніх тижнів продовженням того, що триває впродовж кількох місяців. Це не внутрішній конфлікт".

У результаті своїх дій, Росія вже отримала санкції та міжнародну ізоляцію, її економіка падає, додав американський президент.

Водночас він не зазначив, чи збираються США запроваджувати проти Росії нові санкції або інші заходи.

Напередодні український президент Петро Порошенко провів екстрене засідання РНБО у зв'язку із "різким загостренням ситуації".

Він заявив про фактичне "введення російських військ в Україну" та закликав міжнародну спільноту відреагувати на агресію Росії.

Новини на цю ж тему