Путін: сепаратисти ведуть "військово-гуманітарну" операцію

Копирайт изображения Reuters
Image caption Володимир Путін на Селігері

Російський президент Володимир Путін порівняв дії української армії на Донбасі з обстрілами Ленінграду та інших міст під час Другої світової війни.

Виступаючи на молодіжному форумі "Селігер-2014", пан Путін сказав, що українська армія оточила населені пункти на сході України і б'є по житлових кварталах, щоб зруйнувати інфраструктуру і "придушити" опір.

Він також сказав, що сепаратисти назвали свою операцію "військово-гуманітарною", бо намагаються відсунути лінію фронту від населених пунктів, щоб міста опинилися поза досяжністю артилерії.

Київ неодноразово заявляв, що не обстрілює міста в зоні конфлікту, і покладав відповідальність за це на сепаратистів.

Москву також звинувачують у підтримці бойовиків і введенні регулярних військ на Донбас.

За даними ООН, опублікованими у п'ятницю, на сході України від середини квітня загинули понад 2,5 тис. людей.

Попередження про жертви

Володимир Путін на Селігері закликав Київ почати переговори з сепаратистами - "по суті, а не з технічних питань".

Він також заявив, що звернувся до бойовиків з проханням відкрити коридори для оточених українських військових. Пізніше сепаратисти погодилися на цю пропозицію за деяких умов.

Пан Путін сказав, що, за даними Росії, Київ наказав військовим не погоджуватися на ці "гуманітарні коридори", а з боєм прориватися з оточення, і попередив українську владу про "великі жертви".

"За останньою інформацією, командування української армії прийняло рішення не випускати їх з цього котла, а спробувати розсунути сили ополчення і вийти з боєм. Я думаю, що це колосальна помилка, яка призведе до великих людських жертв", - сказав президент РФ.

"Заблукалі" десантники

Говорячи про російських військових, затриманих в Україні, Володимир Путін заявив, що Петро Порошенко пообіцяв повернути їх в Росію.

"Ми з Петром Олексійовичем Порошенком [в Мінську] про це говорили, і він запевнив мене, що російських військовослужбовців передадуть Росії, так само, як ми передавали та передаємо досі військовослужбовців української армії", - сказав Путін.

Він знову повторив твердження, що військові "заблукали".

Кримське питання

Російський президент зачепив і тему Криму. Його позиція не змінилася - Росія не анексувала, а "захистила" півострів, заявив президент.

"Ми його не анексували, не забирали. Ми дали змогу людям висловитися і прийняти рішення, з повагою до нього поставилися. Ми їх захитили, я вважаю", - наголосив пан Путін.

Президент РФ відзначив, що в іншому разі - сьогодні в Криму відбувалося би те саме, що й на Донбасі.

Новини на цю ж тему