Український конфлікт: Маріуполь чекає на штурм

Копачі Копирайт изображения AFP
Image caption Маріупольці допомагають військовим копати траншеї

На блокпості на західній околиці Маріуполя утворилася величезна черга, в основному з легкових автомобілів і мініавтобусів. Люди бояться, що в місті ось-ось почнуться бої: наступ з боку Росії зупинився десь кілометрів за двадцять.

Черга "на захід", часом розтягуючись на два-три кілометри, стоїть на околиці півмільйонного Маріуполя останні три дні.

На протилежній, східній стороні міста, прямо біля знаку "Маріуполь", українські військові будують укріплення. В полі біля дороги - кілька одиниць будівельної техніки при світлі фар риють траншеї, на дорозі встановили блоки і величезні бетонні їжаки.

Вдень рити траншеї військовим допомагали місцеві жителі.

У той же час в російськомовному Маріуполі багато хто налаштований проросійськи і, можливо, хотіли б втекти від боїв скоріше на схід, ніж на захід - але поки - це неможливо. Принаймні головна траса, яка веде прямо до російського кордону, закрита.

"Сюди пропускаємо, туди - нікого, - кажуть солдати на блокпосту біля укріплень. - Ми тут - перша лінія. Далі на схід - нікого".

Не змогли налагодити зв'язок

Противник, увійшовши з російської території і зайнявши без бою прикордонне містечко Новоазовськ, поки зупинився трохи західніше, в селі Безіменне. Україна та її союзники, як відомо, стверджують, що в цьому вторгненні брали участь російські регулярні війська.

Image caption Черга з бажаючих покинути Маріуполь розтягнулася на кілька кілометрів

В четвер вночі до Маріуполя прибули представники спеціальної Спостережної місії ОБСЄ. За інформацією ВВС, вони хочуть з'їздити через "лінію фронту" до Новоазовська, але поки не змогли налагодити зв'язок з тією стороною.

У самому Маріуполі все спокійно: працюють магазини, кафе, люди гуляють вулицями. Тільки людей відчутно менше ніж зазвичай.

На початку конфлікту Маріуполь взяли під контроль сепаратисти, але в травні батальйон "Азов" за підтримки Національної гвардії вибив нечисленного противника з адміністративних будівель, і з того часу в місті було спокійно.

Пізніше в Маріуполі зупинилися багато біженців з центральної частини Донецької області, де були бої. Тепер їм, можливо, знову доведеться тікати.

Копирайт изображения AP
Image caption Українські військові зміцнюють позиції зі східного боку міста

Новини на цю ж тему