Геращенко: з оточення під Іловайськом вийшли 84 бійці

новини Копирайт изображения AP
Image caption Частина військових вирвалися з оточення під Іловайськом

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що з Іловайська вийшли 84 бійці. Поки що українська влада не повідомляє, скільки ще військових залишаються в оточенні.

Антон Геращенко підтвердив інформацію про обстріл колони військових, яка намагалася вийти з оточення в п’ятницю, 29 серпня. Пан Геращенко на своїй сторінці у Facebook також визнав, що під Іловайськом є загиблі з боку українських силовиків, але він не уточнив, скільки саме військових не змогли врятуватись.

Заступник губернатора Дніпропетровської області Борис Філатов на свої сторінці у Facebook написав, що у колоні були і полонені російські військові, які теж, за його словами, загинули.

Влада у Києві поки що не оприлюднює офіційну інформацію щодо кількості полонених та загиблих у цьому районі.

Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов запропонував оголосити 1 вересня жалобу за загиблими під Іловайськом.

Тим часом бойовики оприлюднили відео, як стверджується, із затриманням десятків українських військових під Іловайськом.

Є полонені

З "котла під Іловайськом", за словами пана Геращенка вийшли 84 військових, серед них - 69 бійців батальйону "Донбас", 15 бійців спецбатальйонів МВС.

"Також вийшли з оточення ще 11 бійців спецбатальону МВС "Світязь" и 4 бійця спецбатальону МВС "Дніпро 1", - написав пан Геращенко.

Він зазначив , що є полонені, які, за його словами, здавалися вже тоді, "коли у них закінчувалися боєкомплекти".

Пан Геращенко заявив, що під Іловайськом українським бійцям протистоїть "регулярна російська армія".

Бойовики оприлюднили відео, де, ймовірно, зображені вантажівки з десятками українськими полоненими. На відео бойовики стверджують, що захопили в полон 173 українських полонених з батальйонів "Дніпро 1", "Дніпро 2", "Донбас", а також підрозділів Збройних сил України під Іловайськом.

Сепаратисти демонструють на відео документи військових - посвідчення офіцерів, паспорти. Вони допитують військових і заявляють, що їх не відпустять, а відправлять "відбудовувати міста".

ВВС не може встановити достовірність цього відео, але матеріал дозволяє припустити, що на цих кадрах зображені реальні події.

Раніше командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко повідомив про три "котли" оточення: в районі Новокатеринівки, Старобешевого і Червонопільського. Саме в останньому, за його даними, перебували бійці "Донбасу".

З оточення під Іловайськом у неділю вранці вийшли командири батальйонів "Миротворець" Андрій Тетерук і "Дніпро-1" Юрій Береза з групами своїх бійців, повідомив глава МВС України Арсен Аваков.

Росія заперечує звинувачення в тому, що її збройні сили незаконно перетнули кордон України і воюють на боці сепаратистів.

Новини на цю ж тему