Лавров: у Мінську мають домовитися про припинення вогню

Lavrov Копирайт изображения Reuters
Image caption Сергій Лавров стверджує, що Росія робить усе заради мирного врегулювання української кризи

Негайне припинення вогню на сході України має стати головними питанням на переговорах контактної групи у Мінську, заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров у ході виступу перед студентами у Москві у понеділок.

"Дуже розраховую, що заплановані на сьогодні переговори будуть, перш за все, присвячені завданню погодження негайного, безумовного припинення вогню", - сказав він.

Представники України, Росії та ОБСЄ збираються у понеділок у Мінську для проведення переговорів щодо мирного врегулювання кризи в Україні. На перемовинах також мають бути присутні представники сепаратистів.

Україна звинувачує РФ у введенні військ в Україну і підтримку сепаратистів. Москва ці звинувачення відкидає.

За словами пана Лаврова, Росія не планує військового втручання в Україну. "Ми виступаємо виключно за мирне врегулювання цієї найтяжчої кризи, - заявив глава МЗС Росії, - Усе, що ми робимо, спрямовано на те, щоб просувати саме політичні підходи".

Припинення вогню

У зустрічі в Мінську візьмуть участь представник ОБСЄ Хейді Тальявіні, колишній президент України Леонід Кучма та посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

Також очікується, що на зустріч приїдуть представники самопроголошеної "Донецької народної республіки".

"Ми домовилися, що через тристоронню контактну групу проведемо консультації для того, щоб якнайшвидше перейти на режим двостороннього припинення вогню, контроль за яким буде здійснюватися представниками моніторингової місії ОБСЄ", - заявив минулого тижня український президент Петро Порошенка після зустрічі у Мінську із президентом Росії Володимиром Путіним.

Копирайт изображения AFP
Image caption Зустріч президентів України та Росії у Мінську минулого тижня не принесла конкретних результатів

Сергій Лавров розкритикував запропонований раніше українським президентом мирний план, назвавши його "нереалістичним".

"Треба сідати і розмовляти, а не впиратися у абсолютно нереалістичні вимоги, щоб ополченці здали зброю і дозволили себе знищити. От увесь мирний план Петра Порошенка зводиться рівно до цього", - заявив він.

За його словами, українська влада має припинити "використовувати важке озброєння, авіацію проти міст, проти мирних жителів". "Вони мають залишити ті позиції, звідки вони можуть завдавати шкоди цивільному населенню", - заявив він.

Україна відкидає звинувачення у обстрілі населених пунктів. За словами Києва, атаки на місцеве населення та інфраструктуру умисне здійснюють проросійські бойовики.

"Природна реакція"

"Росія не може залишитися байдужою до того, що людей розстрілюють майже впритул", - заявив напередодні російський президент Володимир Путін. На його думку, бойові дії на сході України - "це абсолютно природна реакція людей, які там живуть і які відстоюють свої права".

За словами пана Путіна, українська криза може бути вирішена шляхом мирних переговорів, предметом яких мають бути "політична організація суспільства і державність на південному сході України"

У суботу лідери ЄС на саміті в Брюсселі домовилися про те, що протягом тижня будуть підготовлені нові економічні санкції щодо Росії у зв'язку з ескалацією кризи в Україні.

На саміті ЄС український президент Петро Порошенко заявив, що конфлікт в Україні "підійшов до точки неповернення" через пряму участь російських військових у бойових діях на боці сепаратистів.

Новини на цю ж тему