Росія готується змінити військову доктрину через події в Україні

Військові Копирайт изображения Reuters

Росія готується змінити свою військову доктрину через розширення НАТО, проблеми ПРО і ситуацію в Україні, заявив в інтерв'ю агенції "РИА Новости" заступник секретаря Ради Безпеки Росії Михайло Попов.

"Я не сумніваюся, що питання про наближення військової інфраструктури країн-членів НАТО до кордонів нашої країни, в тому числі шляхом розширення блоку, збереже своє місце в якості однієї з зовнішніх військових небезпек для Російської Федерації", - сказав пан Попов.

Крім цього, за його словами, більш явним стає прагнення США і держав-членів НАТО "наростити свій стратегічний наступальний потенціал".

Пан Попов заявив, що США посилюють угруповання військ НАТО в країнах Балтії.

"Уже сплановане перекидання на територію Естонії важкого озброєння і військової техніки, включно з танками і бронетранспортерами. І це безпосередньо біля кордонів Росії", - наголосив він.

На його думку, загрозу становить і ситуація в Україні, яка є "черговим етапом політики експорту "кольорових революцій".

"Це пов'язано з виникненням нових військових небезпек і військових загроз Російської Федерації, які виявилися в подіях "арабської весни", в збройному конфлікті в Сирії, а також в ситуації в Україні і навколо неї ", - сказав Михайло Попов.

Він також наголосив, що агресія проти Криму буде розцінюватися як агресія проти Росії "з усіма наступними наслідками".

Росія анексувала Крим у березні цього року, це не визнали ані Україна, ані країни Заходу.

Уточнена військова доктрина Росії має з'явитися до кінця року. Чинна доктрина була ухвалена в 2010 році.

Новини на цю ж тему