Українська влада уточнює кількість вбитих під Іловайськом

Полонені Копирайт изображения AP
Image caption Бойовики показали відео з полоненими під Іловайськом українськими військовими

Командувач південним оперативним командуванням генерал-майор Руслан Хомчак, який був в оточенні під Іловайськом до 31 серпня, заявив, що військові продовжують уточнювати кількість полонених та загиблих біля цього міста.

Про це Руслан Хомчак заявив у прямому ефірі 5 каналу. За словами командувача, біля Іловайська українським військовим протистояли регулярні війська Російської Федерації.

Вони, як він стверджує, не виконали домовленість про коридор для виходу українських військових з оточення.

Російська Федерація спростовує участь своїх регулярних частин у конфлікті на Донбасі.

Офіційний Київ наразі повідомив про вихід з оточення низки командирів добровольчих батальйонів та кількох сотень бійців.

Бойовики повідомили про щонайменше 173 полонених бійців добровольчих батальйонів, а також Збройних сил України.

До Запоріжжя вже доправили тіла 87 загиблих військових.

Смертельний коридор

"Продовжується підрахунок загиблих, поранених та полонених. Переважна більшість військ вийшла з оточення", - заявив Руслан Хомчак, який сам вийшов з оточення 31 серпня.

Він стверджує, що місто Іловайськ взяли під контроль саме "російські регулярні війська".

"Іловайськ під контролем саме російських військ. Своїми очима з 24 по 28 серпня спостерігав там підрозділи Російської Федерації. 24 серпня ми вже мали з ними перший вогневий контакт в районі сіл Многопілля та Аграрне, що східніше Іловайська", - наполягає військовий генерал.

За його словами, українським військам там протистояли батальйонні групи десантних, десантно-штурмових та мотострілецьких бригад.

За твердженням генерала, 27 серпня сили АТО провели переговори з російськими військовими й домовились про вихід військ через коридор, а взамін українці пообіцяли віддати росіянам полонених десантників.

Пан Хомчак розповів, що потім російські військові поставили умови, за якими сили АТО повинні були залишити свою зброю і військову техніку та йти по іншому маршруту однією колоною замість двох.

"Керівництво АТО прийняло рішення виходити з оточення у відповідності з першими домовленостями, ми очікували, що доведеться прийняти бій, єдине, чого ми не очікували, що це будуть підлі засідки, які були побудовані так, що це був просто розстріл", - додав генерал.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на своїй сторінці у Facebook також повідомив імена російських десантників, які, за його словами, були в розстріляній українській колоні, і, швидше за все, загинули.

Пан Геращенко стверджує, що полонені були з десантно-штурмової бригади міста Ульянівська.

Вийшли з оточення

На своїй сторінці у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про більше сотні бійців добровольчих батальйонів "Дніпро-1" Донбас", "Миротворець" та "Херсон" і Збройних сил, які упродовж кількох днів вирвалися з оточення під Іловайськом.

Із боями з оточення вийшли і їхні командири Андрій Тетерук та Юрій Береза, які вже отримали державні військові нагороди.

Командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко був поранений у боях за Іловайськ й брав участь в організації виходу з оточення своїх бійців дистанційно.

Точну кількість людей, яким вдалося вийти оточення, чиновники обіцяють оприлюднити найближчим часом.

У коментарі ВВС Україна Антон Геращенко повідомив, що список загиблих, поранених та полонених бійців добровольчих батальйонів МВС оприлюднить до кінця дня.

Окремий список готує міністерство оборони.

В середу заступник військового комісара Запорізької області Михайло Логвинов повідомив, що за останні два дні до Запоріжжя привезли 87 загиблих під Іловайськом військових.

"За останні два дні надійшли 87 тіл військовослужбовців. Це різні військові частини - і добровольчі батальйони, а також наші - 93 окрема механізована бригада, 51 механізована бригада. Але в основному добровольці", - повідомив пан Логвинов, якого цитує агенція "Інтерфакс-Україна".

"Сотень жертв виходу з Іловайська немає. До сотні, але серце рветься на шматки", - заявив 2 вересня заступник губернатора Дніпропетровської області Борис Філатов.

Саме ця область прийняла найбільшу кількість поранених, яких у лікарні Дніпропетровська та Києва доправили кілька сотень.

Копирайт изображения AP
Image caption Ще 14 серпня Збройні сили України впевненно займали позиції навколо Іловайська

Волонтерські організації Києва протягом 30 та 31 серпня оголошували режим повної мобілізації у зв’язку з появою великої кількості поранених у військових госпіталях столиці.

Полонені та кримінальна справа

У понеділок бойовики оприлюднили відео, де, ймовірно, зображені вантажівки з десятками українськими полоненими. На відео бойовики стверджують, що захопили в полон 173 українських полонених з батальйонів "Дніпро 1", "Дніпро 2", "Донбас", а також підрозділів Збройних сил України під Іловайськом.

Сепаратисти демонструють на відео документи військових - посвідчення офіцерів, паспорти. Вони допитують військових і заявляють, що їх не відпустять, а відправлять "відбудовувати міста".

ВВС не може встановити достовірність цього відео, але матеріал дозволяє припустити, що на цих кадрах зображені реальні події.

Керівник Центру обміну полонених Володимир Рубан заявив у Києві, що у боях на Донбасі за останні дні серпня до бойовиків потрапили в полон 680 українських військовослужбовців.

Військова прокуратура України вже розслідує ситуацію щодо оточення та загибелі українських військ біля Іловайська.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі 5 каналу заявив, що операція у Іловайську була розроблена професійно і грамотно, а зірвало її вторгнення військ РФ.

"Операція була розроблена професійно, грамотно, перемога була за півкроку, ми всі сподівалися, що антитерористична операція у її найактивнішій фазі буде закінчена до 15-го вересня, приблизно", - заявив він.

"Проте, ніхто не сподівався, що у нас буде пряма бойова агресія сусідньої держави", - резюмував Анатолій Матіос.

2 вересня під час відкриття засідання Верховної Ради спікер Олександр Турчинов оголосив хвилину мовчання за загиблими під Іловайськом, не назвавши точну їх кількість.

Новини на цю ж тему