Проросійські сепаратисти наступають на Маріуполь

Блокпост біля Маріуполя
Image caption Блокпост біля Маріуполя

Проросійські бойовики почали артилерійський обстріл ліній оборони Маріуполя. З боку Новоазовська до міста рушила бронетехніка.

Як повідомив співрозмовник BBC Україна з числа офіцерів прикордонної служби у Маріуполі, з боку Новоазовська почались артилерійські обстріли ліній оборони міста.

У бік Маріуполя рухається бронетехніка, зафіксовані як мінімум чотири самохідні артилерійські установки.

Військова техніка - без розпізнавальних знаків.

"Розвідка боєм"

У штабі оборони Маріуполя, який відкрили при міськраді, ВВС Україна повідомили, що йдуть бої під Широкіне.

"Кажуть, що це така розвідка боєм і провокація з метою створити паніку", - сказав представник штабу.

Губернатор Донецької області Сергій Тарута також назвав ситуацію "розвідкою боєм" та закликав місцевих жителів не панікувати, адже місто захищене.

Деталі бойових дій у штабі не повідомили, однак сказали, що під Широкіне оборону ведуть бійці батальйону "Азов".

У прес-службі батальйону спецпризначення "Азов" ВВС Україна підтвердили, що у передмісті Маріуполя йдуть бої, однак відмовились коментувати ситуацію до їх закінчення.

На своїй сторінці у Facebook представники батальйону написали: "Російські окупанти почали наступ зі сторони Новоазовська. З того боку вирушило близько 20 танків, які почали обстрілювати село Широкине. Батальйон "Азов" утримує позиції і веде бій".

Також з'явилась інформація про те, що підбили два танки проросійських сепаратистів.

У "ДНР" заявили, що наразі тривають бої біля селища Безименне, що біля Маріуполя. За словами сепаратистів, які передає Інтерфакс-Росія, українські сили намагаються прорвати кільце навколо міста.

Пізніше у Facebook було опубліковано повідомлення командира батальйону "Азов" Андрія Білецького про те, що проросійським силам вдалося знищили укріпрайон батальйону та прикордонної служби з боку Новоазовська.

Новини на цю ж тему