"Правий сектор" отримав квоту в окружних комісіях

Вибори Копирайт изображения AFP
Image caption Окружні комісії відіграють ключову роль при визначенні результатів виборів

Центральна виборча комісія провела жеребкування кандидатур на включення до складу окружних виборчих комісій (ОВК). Технічні партії отримали широке представництво в ОВК.

Загальна кількість окружних комісій 225, проте, за попередніми підрахунками, щонайменше у 30 округах вибори не відбудуться та комісії не створять.

Особливістю утворення окружкомів на цих виборах стало те, що основну кількість членів комісій матимуть представники партій, які на виборах 2012 року брали участь у перегонах за партійними списками.

Більшість з цих партій отримали до півтори сотні членів окружкомів, тобто їхні представники будуть у майже 75% всіх комісій.

Також трохи більше п’ятдесяти членів (тобто представників у понад 25% всіх комісій) матиме партія "Правий сектор", яка на минулих виборах брала участь під назвою Українська національна асамблея.

Не всі місця у комісіях розподіляються згідно з жеребкуванням: по одному члену комісії з вісімнадцяти гарантовано мають парламентські фракції. Таких наразі є чотири – Партія регіонів, "Батьківщина", "Свобода" та "Удар".

Партія КПУ втратила свою квоту через розпуск фракції.

Особливість закону

У зв’язку з особливістю закону про вибори депутатів, у разі проведення дострокових перегонів основу складу окружних комісій формують партії, які на попередніх виборах реєстрували списки своїх партій.

Це пов’язано з тим, що ОВК треба сформувати за 53 дні до виборів, коли ще тільки розпочинається реєстрація партій на нових перегонах.

На минулих виборах свої списки зареєстрували 22 партії, проте з того часу партію "Руський блок" заборонили через суд за сепаратистську діяльність, тому своїх членів отримали решта 21 політична сила.

Найбільшу квоту в окружкомах за результатами жеребкування в ЦВК отримала партія "Удар" Віталія Кличка та "Україна Майбутнього" заступника голови Дніпропетровської держадміністрації Святослава Олійника.

"Батьківщина" отримала 131 члени, "Свобода" - 140, Партія регіонів - 142. Комуністи також матимуть своє представництво в ОВК – 133 члени. З урахування гарантованої квоти парламентські фракції фактично матимуть удвічі більше представництво в комісіях, аніж інші.

Радикальна партія Олега Ляшка матиме 137 місць, від 130 до 150 членів отримали інші дрібніші партії, які експерти на минулих виборах називали технічними.

Свою квоту в окружних комісіях матиме "Правий сектор" – 59 членів. Хоча ця партія претендувала всього на 90 посад, що було удвічі менше, ніж у середньому інші партії.

Новини на цю ж тему