Рішення щодо Містраля може коштувати Франції мільярд євро

Містраль Копирайт изображения AFP
Image caption Франція відмовилась віддавати Росії вертольотоносці типу "Містраль"

Рішення про призупинення поставки військового корабля "Містраль" Росії може коштувати Франції щонайменше мільярд євро, заявляє французька влада.

У Росії вважають, що контракт буде виконуватися відповідно до раніше досягнутих домовленостей

Москва очікувала отримати перший військовий корабель, названий "Владивосток", у жовтні.

Другий вертольотоносець "Севастополь" мав зайти в російські води наступного року.

Рахунок в мільярд євро

Французький дипломат раніше повідомив, що договір був призупинений до листопада і затримка у поставці першого "Містраля" може коштувати Парижу "мільярд євро".

Вартість угоди становить 1,2 млрд євро, з яких Росія вже виплатила більшу частину. Франції доведеться відшкодувати ці кошти.

Окрім того, як повідомляють французькі медіа, Париж має виплатити додатково 251 млн євро штрафу за невиконання контракту.

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що дії Росії на сході України суперечать базовим поняттям про безпеку в Європі. У цих умовах Франція не може дозволити постачання першого десантного корабля Росії.

Раніше союзники по НАТО переконували Париж не передавати перший "Містраль" Росії через її політику щодо України.

Москва чекає на "Містраль"

Глава міністерства промисловості і торгівлі Росії Денис Мантуров заявив, що Росія виходить з того, що контракт на поставку вертольотоносців типу "Містраль" буде виконуватися.

"Ми виходимо з того, що контракт буде виконуватися відповідно до договірних відносин, які були сформовані у відповідний час", - сказав пан Мантуров журналістам в четвер.

За словами заступника міністра оборони Росії Юрія Борисова, військове відомство поки не отримувало від Парижа офіційного повідомлення про розрив контракту і, як і раніше, виконує свої зобов'язання за договором.

Також пан Борисов заявив, що для російського оборонного комплексу рішення Франції "не буде трагедією".

"Міністерство оборони не бачить у цьому особливої трагедії, хоча, звичайно, це неприємно і накладає певну напруженість у взаємодії з французькими партнерами, але відмова від цього контракту не буде для нас трагедією в плані переозброєння та реалізації держпрограми озброєння", - заявив заступник міністра оборони РФ.

Рішення Франції також різко розкритикувала у Facebook представниця МЗС Росії Марія Захарова. За її словами, Франція "кинула свою репутацію в піч американських політичних амбіцій".

"Сьогодні Франція пала. Добре, де Голль не бачить цієї ганьби. Хоча це питання віри", - пише вона.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав рішення французької влади призупинити поставки "Містраля".

"Я дякую французькому керівництву за його відповідальне рішення про призупинення поставки "Містраля" Росії. Це важливо для відновлення миру в Європі", - написав пан Клімкін у Twitter.

Новини на цю ж тему