У понеділок ЄС запровадить нові санкції щодо Росії

ЄС Копирайт изображения EPA
Image caption ЄС посилює санкції проти Росії, проте може їх призупинити у випадку стабілізації ситуації на Донбасі

Нові санкції Євросоюзу проти Росії будуть затверджені в понеділок 8 вересня шляхом письмового погодження.

Про це ідеться у спільному листі президента Європейської ради Германа Ван Ромпея та президента єврокомісії Жозе Мануела Баррозу.

У п’ятницю Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що, якщо режим припинення вогню, узгоджений між українським урядом і проросійськими сепаратистами, буде реалізований належним чином, то ЄС може призупинити запровадження нових санкцій проти Росії.

Росія вже назвала нові санкції "потуранням партії війни в Києві".

Нові санкції

"Хочемо повідомити про нові вжиті заходи щодо імплементації висновків спеціальної Європейської Ради від 30 серпня, в якій вона доручила Єврокомісії протягом тижня надати пропозиції для розгляду з ціллю посилення обмежувальних заходів ЄС у зв’язку з діями Росії, що дестабілізують східну Україну", - вказано в документі.

У листі керівників ЄС написано, що санкції полягатимуть у посилені заходів, пов’язаних з доступом Росії до ринку капіталів, обороною, товарами подвійного призначення та з чутливими технологіями.

"Презентовано новий список осіб, що включає нове керівництво в Донбасі, уряд Криму, а також росіян, що приймають рішення, та олігархів". – йдеться у повідомленні.

Керівники ЄС вказали, що новий пакет обмежувальних заходів був ухвалений Європейською службою зовнішньої дії 5 вересня.

"Офіційне прийняття цього пакету буде здійснено шляхом письмової процедури в понеділок", - наголосили керівники ЄС.

На думку посадовців, це підвищить ефективність уже запроваджених заходів.

"Це також зміцнить принцип, згідно з яким санкції ЄС спрямовані на сприяння зміни курсу дій Росії в Україні", - вказано у листі.

Призупинять через перемир’я?

У п’ятницю канцлер Німеччина Ангела Меркель допустила, що у разі дотримання сепаратистами умов перемир’я, санкції стосовно Росії можуть призупинити.

"Слід перевірити, чи реалізується це припинення вогню, слід переконатися, що російські війська, якщо вони там є (на території України), відходять", - сказала пані Меркель.

"Цілком можливо, що ці санкції справді будуть запроваджені, але з умовою, що їх можуть призупинити, якщо ми побачимо, що цей процес (припинення вогню) справді працює", - додала німецький канцлер.

Реакція Росії

МЗС Росії вже назвало нові санкції реакцією ЄС на домовленість про припинення вогню на Донбасі.

"Оголошення про розширення санкцій стало першою реакцією на Мінську зустріч з урегулювання ситуації в Україні і досягнуті домовленості, що дозволяють перевести життя українців у мирне русло", - заявило МЗС Росії.

Російські дипломати вважають, що керівництво ЄС таким чином підтримало "партію війни" в Києві.

"У разі запровадження нового переліку санкції ЄС, реакція з нашого боку, безумовно, буде", - йдеться в заяві МЗС Росії.

Новини на цю ж тему