Порошенко: війна продовжиться, якщо російські війська лишаться на нашій території

Президент України Петро Порошенко дав інтерв'ю телепрограмі ВВС HARDTalk.

Президент України Петро Порошенко дав інтерв'ю в ефірі програми HARDTalk на телеканалі ВВС.

Він говорив з ведучим Стівеном Сакуром у п'ятницю, ще до підписання угоди про двостороннє припинення вогню на Донбасі.

Український президент розповів про своє бачення мирного процесу на Донбасі та підсумки саміту НАТО в Уельсі для України.

У пошуках миру

"Я впевнений у тому, що Україна як держава і я, як лідер цієї держави, робимо все можливе, щоб у нашій країні настав мир. Я роблю все можливе для того, щоб зупинити війну, щоб зупинити масове вбивство мирних громадян та військовослужбовців України", - заявив український президент на початку розмови.

Водночас він визнав, що наразі ні у кого немає твердого переконання в тому, що перемир'я буде повністю дотримуватися.

За словами Петра Порошенка, питання миру стосується не лише соціальних та економічних труднощів, а й можливої гуманітарною катастрофи на сході України.

"Війна продовжиться, якщо все більше російських військ залишатиметься на нашій території. Від цього страждатимуть жителі Донецької та Луганської областей. Тому нашу ініціативу підтримує не лише весь світ, але і всі жителі Донбасу", - висловив впевненість президент України.

"Я готовий битися за свою країну і навіть померти за неї. І я запевняю вас, що так само думає величезна кількість жителів України", - додав він.

Оцінки саміту НАТО

Говорячи про підсумки валлійського саміту Північноатлантичного альянсу, український президент визнав, що перед цим реакція країн НАТО на конфлікт в Україні була досить слабкою, однак завдяки двостороннім переговорам вдалося досягнути суттєвих результатів, а підсумкова декларація виявилась дуже сильною.

"Ніколи раніше я не бачив, щоб якась країна мала такий рівень міжнародної підтримки, яку отримує Україна. Мова про практичні кроки, як, наприклад, фінансування трасту, який буде забезпечувати логістику української армії та її кібербезпеку", - пояснив Петро Порошенко.

Він підтвердив факт двосторонніх домовленостей про постачання в Україну летальних та не летальних озброєнь, включно з високоточною зброєю, однак відмовився назвати, які конкретно країни здійснюватимуть допомогу.

"Вперше Україні запропонували по-справжньому сучасну зброю, для захисту її території. Це робиться не для того, щоб ми змогли перемогти конкретно у цій війні, а для того, щоб ми могли створити у себе європейську систему безпеки", -повідомив очільник української держави.

Водночас міністерство закордонних справ РФ висловило занепокоєність щодо результатів саміту НАТО в Уельсі, зокрема щодо планів розміщення додаткових сил альянсу у його східних країнах-учасницях.

"Сутність і тональність заяв по ситуації навколо України разом з анонсованими планами проведення спільних з Києвом навчань країн-членів НАТО на території цієї країни до кінця 2014 року неминуче призведуть до нагнітання напруги, ставлять під загрозу зриву намічений прогрес у мирному процесі в Україні", - вважають російські дипломати.

Росія готова розділити відповідальність

Петро Порошенко також прокоментував ініціативи президента РФ Володимира Путіна щодо стабілізації ситуації на Донбасі.

"Пропозиції Путіна я оцінюю як ознаку того, що він готовий розділити відповідальність за дотримання перемир'я", - вважає президент України.

Однак він додав, що мирний процес у Донецькій та Луганській областях не може відбуватися за рахунок порушення територіальної цілісності України.

"Ми не можемо говорити про те, що ми залишимо території, які зараз контролюють сепаратисти. Адже мова йде про наші території. Угода має стати основою для політичного діалогу", - наголосив Петро Порошенко.

Новини на цю ж тему