Документ про припинення вогню: подробиці

Контактна група Копирайт изображения AP

"Протокол за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану президента України П.Порошенко та ініціатив президента Росії В.Путіна" був опублікований у Twitter ОБСЄ, а також на сайті організації.

Він складається з переліку умов (12 пунктів), на яких сторони конфлікту на сході України домовилися припинити вогонь і розпочати політичне врегулювання.

Після оголошення про припинення вогню 5 вересня багато говорили про документ та умови перемир'я, але їхній конкретний зміст не був повністю оприлюднений.

"За результатами розгляду та обговорення пропозицій, внесених учасниками консультацій у Мінську 1 вересня 2014, Тристороння контактна група в складі представників України, Російської Федерації та Організації з безпеки і співробітництва в Європі досягла розуміння щодо необхідності здійснення наступних кроків", - йдеться в преамбулі документа.

Окрім уже відомих положень про припинення вогню, забезпечення доставки гуманітарної допомоги населенню в зоні конфлікту, початок внутрішньоукраїнського політичного діалогу, звільнення заручників та незаконно утримуваних осіб, домовленості передбачають особливий статус Донецької та Луганської областей в рамках України, для чого Верховна Рада повинна прийняти спеціальний закон, і проведення там дострокових виборів до місцевих органів влади, моніторинг ситуації на російсько-українському кордоні силами ОБСЄ та амністію учасників бойових дій.

Так, пункт 3 передбачає "децентралізацію влади, в тому числі шляхом ухвалення Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоуправління в окремих районах Донецької та Луганської областей" (Закон про особливий статус)".

Крім того, документ передбачає гарантії особистої безпеки для учасників майбутніх переговорів. Ймовірно, йдеться про лідерів та представники самопроголошених республік.

Україна також зобов'язалася ухвалити програму економічного відновлення Донбасу.

Пункт 10 передбачає "виведення незаконних збройних формувань, військової техніки, бойовиків і найманців з території України".

Росія не раз заперечувала участь в конфлікті своїх військових і допомогу сепаратистам зброєю, хоча визнає наявність громадян РФ серед сепаратистів в якості добровольців.

Протокол підписали посол ОБСЄ Хайді Тальявіні, екс-президент України Леонід Кучма і посол РФ в Києві Михайло Зурабов, а також представники самопроголошених республік Олександр Захарченко та Ігор Плотницький.

Припинення вогню набуло чинності ввечері у п'ятницю, 5 вересня.

Вже в першу його добу сторони звинуватили одна одну у порушенні припинення вогню.

Тим не менше, прес-служби президента Росії Володимира Путіна та президента України Петра Порошенка за підсумками телефонної розмови глав держав у суботу відзначили, що умови перемир'я в цілому виконуються.

Новини на цю ж тему