Ірак каже, що убезпечив ключову дамбу з допомогою США

Обама Копирайт изображения AP
Image caption Президент США планує оголосити стратегію щодо Іраку в середу

Сили Іраку кажуть, що очистили територію навколо ключової дамби в Хадіті за допомогою авіаударів США. У середу президент США планує оголосити нову стратегію США щодо "Ісламської держави".

Джихадисти кілька разів намагалися взяти під контроль дамбу на заході провінції Анбар, яку контролюють урядові війська та їхні союзники-суніти.

Останні авіаудари по провінції Анбар розширили зону, де діє авіація США. Раніше удари завдавали на півночі країни для допомоги курдським силам.

Представник іракських сил назвав удари США "дуже точними" та такими, що не завдають "супутньої шкоди".

США повідомляють, що здійснили 5 ударів і що американські повітряні судна безпечно покинули зону авіаударів.

Іракські сили також повернули під свій контроль Барвану, що на схід від Хадіти. Незабаром після цього губернатор провінції Анбар був поранений.

Не війна

Президент США Барак Обама в інтерв'ю NBC сказав, що Вашингтон завдасть поразки "Ісламській державі", але застеріг, що нова стратегія США "не буде оголошенням про наземні війська США".

"Це не буде еквівалентом іракської війни. Це ... подібно до контртерористичних кампаній, в які ми були залучені в останні 5,6, 7 років", - каже пан Обама. Він також сказав, що стратегія передбачатиме міжнародну коаліцію.

"Ісламська держава" за останні місяці взяла під контроль великі території Іраку та Сирії, оголосивши про створення на них "халіфату".

З початку серпня США вже здійснили в Іраку понад 130 авіаударів, але недільні удари - перші в провінції Анбар.

Бійцям "Ісламської держави" вже вдавалося захопити найбільшу в Іраку дамбу в Мосулі, але завдяки авіації США її відбили.

Дамба, яку США захищали авіаударами в провінції Анбар, друга за розміром.

Утім, ІД контролює деякі ключові нафтові та газові родовища Іраку та Сирії.

Новини на цю ж тему