Чотири країни НАТО кажуть, що не постачатимуть зброю Україні

НАТО Копирайт изображения AFP
Image caption Після саміту НАТО в Уельсі Петро Порошенко заявив, що відчуває підтримку країн - членів Альянсу

Представники США, Польщі, Норвегії та Італії заявили, що не постачатимуть Україні зброю, повідомляє Reuters.

Напередодні радник президента Юрій Луценко заявив, що саме з цими країнами, а також з Францією "досягнуті домовленості про військових радників і поставки сучасної зброї" на Уельському саміті НАТО минулого тижня.

На цьому саміті Петро Порошенко заявив, що з окремими країнами Альянсу "буде досягнуто домовленостей про військово-технічну співпрацю", уточнивши, що вона полягатиме в постачанні озброєння, зокрема, високоточної зброї.

Крім того, в НАТО пообіцяли надати Україні допомогу на 15 млн євро.

П’ять країн, з якими Київ досяг домовленостей про радників і постачання зброї, Юрій Луценко назвав у дописі на своєму Facebook у неділю вранці.

Вже до кінця дня чотири з названих ним країн спростували оприлюднену ним інформацію.

Пакет допомоги

"Ця новина не відповідає дійсності. Італія разом з іншими країнами ЄС та НАТО готує пакет нелетальної допомоги Україні – такої, як куленепробивні жилети та шоломи", - заявив агенції Reuters чиновник італійського міністерства оборони.

Речник норвезького оборонного відомства Ларс Г’ємбле заявив місцевій агенції NTB, що тамтешні військові братимуть участь у двох військових навчаннях в Україні.

"Однак те, що ми постачаємо зброю в Україну, не відповідає дійсності", - додав він.

"Угоди про постачання сучасної зброї з Польщі до України на саміті НАТО не укладалося", - заявив Reuters речник польського міністерства оборони полковник Яцек Соньта.

У свою чергу, американський високопосадовець заявив Reuters на умовах анонімності, що "жодних пропозицій допомоги Україні летальною зброєю США не робили".

У Єлисейському палаці від коментарів на цю тему відмовилися, зазначає агенція.

Раніше генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляв, що Альянс сам по собі не займається постачанням військового обладнання, однак це питання може вирішуватися на рівні двосторонніх домовленостей Києва з окремими країнами - його членами.

У ході саміту в Уельсі заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий відмовився конкретизувати досягнуті на цьому заході домовленості щодо постачання зброї, назвавши це питання "чутливим".

"Ви чули про високоточну зброю... Я думаю, що результати застосування цієї зброї скоро відчують... ті, хто зайшов з агресією на нашу територію", - зазначив він.

Новини на цю ж тему