Україна і США починають навчання "Сі Бриз" у Чорному морі

Сі Бриз Копирайт изображения UNIAN
Image caption Українсько-американські навчання "Сі Бриз" проводяться з 1997 року

В понеділок у північно-західній частині Чорного моря починаються навчання ВМС України та США "Сі Бриз-2014".

Навчання стартують на тлі безпрецедентного загострення відносин між Україною й Росією та оголошеного 5 вересня перемир'я на Донбасі.

Вони триватимуть три дні і проводитимуться згідно з програмою двосторонньої співпраці між міністерствами оборони України та США.

Темою маневрів, як йдеться на сайті українського міністерства оборони, є "проведення міжнародної операції зі встановлення та забезпечення зони безпеки судноплавства у кризовому районі".

"Учасники маневрів у морі відпрацюють такі завдання, як навчання з контролю за цивільним судноплавством у визначених зонах, пошук і виявлення судна-порушника, проведення доглядових операцій, надання допомоги кораблю, що зазнав аварії та інші", - зазначено у повідомленні міноборони.

Ані наземної фази, ані заходження іноземних кораблів у порт Одеси чи інших міст України план навчання не передбачає.

Деякі експерти вважають "Сі-Бриз" викликом намаганням Росії домінувати у чорноморському регіоні.

У минулі роки через надмірну політизацію співпраці з країнами НАТО та активність проросійських політичних організацій попередньо сплановані навчання доводилося скасовувати. Зокрема 2009 року Верховна Рада не санкціонувала проведення "Сі Бризу".

2006 року, коли навчання хотіли провести поблизу Феодосії, Верховна Рада не ухвалила типове рішення про тимчасове перебування іноземних підрозділів на території країни.

Цього року планується, що крім України і США у цих дванадцятих за рахунком навчаннях "Сі Бриз" братимуть участь Іспанія, Канада, Румунія і Туреччина.

Грузія, Норвегія, Швеція і Франція направили своїх військовослужбовців як спостерігачів, додали у міноборони.

Новини на цю ж тему