Україна погоджується зі звітом комісії по MH17

Копирайт изображения Reuters
Image caption Уламки малазійського Боїнга містять докази того, що його збили

Україна вважає об'єктивним звіт нідерландської комісії з безпеки щодо причин катастрофи малайзійського "Боїнга" рейсу MH17. Про це заявив віце-прем'єр Володимир Гройсман.

"Ми все зробимо для того, щоб з українського боку підтримати продовження робіт з уламками та рештою тіл невинно загиблих людей на території падіння літака", - сказав він.

При цьому віце-прем'єр зазначив, що висновки міжнародних експертів не стали несподіванкою.

За його словами, результати розслідування роблять попередню версію української сторони "ще більш очевидною".

Україна та західні країни стверджують, що лайнер над Донеччиною збили проросійські сепаратисти із зенітно-ракетної установки "Бук", яку перевезли з Росії.

Звіт комісії

Нідерландська комісія з безпеки у вівторок оприлюднила попередню доповідь щодо причин катастрофи малайзійського "Боїнга" рейсу MH17. Остаточні результати розслідування міжнародні експерти обіцяють оприлюднити пізніше.

"Перші результати розслідування вказують на зовнішні причини аварії MH17. Для визначення точної причини авіакатастрофи необхідні додаткові дослідження", - повідомляється в оприлюдненій доповіді.

Комісія з безпеки сподівається, що додаткові докази в майбутньому будуть доступні для розслідування.

Малайзійський пасажирський літак упав на Донеччині 17 липня. В авіакатастрофі загинули 298 людей.

Рештки літака були на території, яку контролювали проросійські бойовики. Доступ міжнародних експертів та рятувальників до місця падіння "Боїнгу" деякий час був обмежений.

У серпні міжнародні експерти припинили роботу на місці авіакатастрофи через відновлення бойових дій у регіоні.

Зовнішні ушкодження

"Рейс MH17 Malaysia Airlines розпався у повітрі, ймовірно, в результаті структурних ушкоджень, що спричинили високошвидкісні об'єкти, які проникли у літак ззовні", - сказано у опублікованому звіті.

Експерти не знайшли ознак того, що аварія сталась через технічну несправність авіасудна або через дії екіпажу.

Як сказано в доповіді, дані з бортового самописця, реєстратора даних рейсів і управління повітряним рухом дозволяють припустити, що політ MH17 проходив нормально до 13:20 UTC.

"Записи розмов з членів екіпажу в кабіні, які зафіксовані бортовими самописцями, не виявили жодних ознак будь-яких технічних несправностей або надзвичайної ситуації", - сказано у звіті.

У кабіні не було чути жодних попереджувальних сигналів, які могли би вказати на технічні несправності, кажуть експерти.

Радіопереговори з Управлінням повітряним рухом України підтверджують, що екіпаж не робив екстреного виклику. В той же час виклики українського управління у період між 13:20 та 13:22 UTC залишились без відповіді.

Історія обслуговування літака також підтверджує, що перед вильотом з Амстердаму не повідомлялось про технічні проблеми. Також зазначено, що у рейсі MH17 був кваліфікований і досвідчений екіпаж.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Уламки збитого літака рейсу MH17 на Донеччині

Експерти відзначають, що уламки на землі дозволяють припустити, що літак розпався під час польоту. Детального вивчення уламків, як сказано у звіті, наразі не вдалось провести. Однак наявні зображення показують, що літак був пошкоджений у численних місцях.

Характер пошкодження фюзеляжу літака і кабіни "свідчить про можливе влучення багатьох високошвидкісних об'єктів, які проникли ззовні".

"Цілком імовірно, що це пошкодження призвело до втрати структурної цілісності літака, що призвело до його розпаду. Це також пояснює раптовий кінець реєстрації даних самописців, і втрату контакту з управлінням повітряним рухом і зникненням літака з радарів", - сказано в звіті.

Нідерландська комісія з безпеки координує міжнародні зусилля щодо розслідування авіакатастрофи - у ньому беруть участь фахівці з Британії, Німеччини, Австралії, Малайзії, США, України та Росії.

Україна та західні країни стверджують, що лайнер був збитий над Донеччиною проросійськими сепаратистами із зенітно-ракетної установки "Бук", яку перевезли з Росії.

Росія заперечує звинувачення у постачанні зброї сепаратистам на сході України.

Новини на цю ж тему