Міністр оборони Польщі: "ми готові продавати" зброю Україні

Томаш Сємоняк Копирайт изображения mon.gov.pl
Image caption Міністр оборони Польщі Томаш Сємоняк каже, що у справі постачання зброї "чим тихіше, тим краще"

Польща готова постачати зброю до України, якщо українська сторона висловить відповідне бажання, заявив в ефірі радіостанції RMF FM міністр оборони Польщі Томаш Сємоняк.

"Ми готові до продажу (зброї), якщо таким буде бажання української сторони. Сподіваюся, розмови (з цього приводу) відбудуться протягом найближчих тижнів. НАТО на саміті сказав, що сприяє тому, щоб (його члени) домовлялися з Україною у двосторонньому порядку", - сказав він.

Міністр додав, що Польща уже спрямувала до України дві тисячі бронежилетів і заявив, що польська промисловість готова до подальшої співпраці з Україною.

Коментуючи недавні заяви Юрія Луценка про готовність п’яти країн НАТО постачати зброю до України та пізніші спростування наявності таких домовленостей, пан Сємоняк заявив: "Це – справи, про які не потрібно забагато дискутувати на блогах і навколо яких провадити пропаганду, ці справи потрібно вирішувати... Навколо них чим тихіше, тим краще".

Раніше радник президента, голова партії "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив, що на Уельському саміті НАТО Україна досягнула "домовленостей про військових радників і поставки сучасної зброї" з Польщею, Італією, США, Норвегією та Францією.

Пізніше представники чотирьох з цих країн заперечилицю інформацію.

Менше заяв

Разом з тим, Томаш Сємоняк спростував закиди, що суперечності навколо можливих постачань зброї до України пов’язані з тим, що країни НАТО не вірять, що їхнє озброєння дозволить Києву вести ефективні воєнні дії проти російської армії.

"Українська армія, незважаючи на величезні труднощі, справляється", - заявив він.

У той же час міністр зазначив, що постачання зброї є досить тривалим процесом.

"Поставити зброю до армії, яка не готова її використовувати, не так просто. Навчання тривають тижнями, місяцями... Коли ми замовляємо якесь устаткування у мирний час, це теж триває довго", - заявив пан Сємоняк.

"Мені видається, у цій справі повинно бути менше заяв у пресі, а більше конкретних розмов", - резюмував він.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що з окремими країнами НАТО "буде досягнуто домовленостей про військово-технічну співпрацю", уточнивши, що вона полягатиме в постачанні озброєння, зокрема, високоточної зброї.

Новини на цю ж тему