Яценюк вдруге пішов на фронт

Турчинов Яценюк Копирайт изображения UNIAN
Image caption Лідерами Народного фронту стали Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та спікер парламенту Олександр Турчинов очолили партію "Народний фронт", яка найближчим днями визначиться, піде на вибори самостійно чи з Блоком Порошенка.

Арсеній Яценюк став головою політради партії, а пан Турчинов - керівником центрального штабу.

Два тижні тому вони остаточно розірвали стосунки з партією "Батьківщина".

Головною "фішкою" "Народного фронту" стала військова тема: одним з облич партії став колишній керівник Самооборони майдану й екс-секретар РНБО Андрій Парубій, а до військової ради партії увійшли командири відомих добровольчих батальйонів "Азов", "Дніпро-1", "Київ-1", "Миротворець", "Чернігів", "Артемівськ" та "Золоті Ворота".

Напередодні голова партії Блок Петра Порошенка Юрій Луценко заявив, що Арсеній Яценюк та Віталій Кличко близькі до участі у виборах у списку президентської партії.

Попри це у "Народному фронті" відмовились повідомити про формат участі у виборах, анонсувавши, що рішення ухвалять найближчими днями.

15 вересня останній день для висунення партіями своїх кандидатів на парламентських виборах.

Другий фронт

Для Арсенія Яценюка партія "Народний фронт" стала другим "фронтовим" партійним проектом.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Верхівка партії "Народний фронт"

До 2012 року він очолював партію "Фронт змін", проте потім приєднався до "Батьківщини".

Звідки він та давній соратник Юлії Тимошенко Олександр Турчинов гучно пішли наприкінці літа.

Партію "Народний фронт" створили 31 березня 2014 і до цього її очолювала маловідомий юрист Оксана Іванченко.

На першому публічному з’їзді партії організатори намагалися надати дійству дух реального походу на війну.

На вході до будинку вчителя стояли бійці батальйону "Київ-1" в камуфляжі, хоча огляду гостей охороною практично не було.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Жіночим обличчям партії стала активістка Тетяна Чорновіл

На з’їзд прийшли керівники добровольчих батальйонів у камуфляжі, у формі був і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Тут був вже відомий "козак" Гаврилюк.

Новоспеченими "фронтовиками" стали міністр соціальної політики Людмила Денісова, міністр інфраструктури Максим Бурбак та міністр юстиції Павло Петренко. До координаційної ради партії також увійшов міністр кабінету міністрів Остап Семерак, проте його на з’їзді не було.

У "Народний фронт" пішли депутати від "Батьківщини" Тетяна Донець, Лілія Гриневич, Леонід Ємець, Ксенія Ляпіна, В’ячеслав Кириленко, Микола Княжицький, Микола Мартиненко та Андрій Іванчук.

Також до фронтовиків приєдналась громадська активістка Тетяна Чорновол, яка нещодавно звільнилася з посади урядового уповноваженого із боротьби з корупцією.

Аргумент у перемовинах?

Створення власної партії співрозмовники ВВС України пояснювали двома аргументами.

Найперше, це стане додатковим аргументом у торгах з Блоком Петра Порошенка за місця у спільному списку. Інші ж наполягали, що перемовини, швидше за все, проваляться, тож "Народний фронт" піде на вибори самостійно.

Виступи новоспечених лідерів партії не дали відповіді на це питання.

Андрій Парубій говорив про важливість об’єднання заради перемоги на війні зовнішній та внутрішній проти корупції, а В’ячеслав Кириленко, який донедавна очолював партію "За Україну", говорив про завершальну фазу боротьби за незалежність.

Тетяна Чорновол, у якої на фронті нещодавно загинув чоловік, у своїй емоційній промові наголосила, що іноді заради країни доводиться жертвувати близькими.

Арсеній Яценюк також говорив про різноманітні внутрішні та зовнішні фронти.

"Рецепт перемоги в об’єднані і єдності всіх політичних сил. Виборчий процес стартував і наша позиція полягає в тому, що ми всі повинні об’єднатись", - заявив голова "Народного фронту".

Проте його розуміння об’єднання так і залишилось таємницею, адже далі він натякнув, що на вибори партія може піти сама.

"Немає сумнівів, що цією командою ми підемо далі і пройдемо все. Ми сформували нову команду "Народного фронту", кожен має свій фронт і на ньому бореться", - заявив пан Яценюк.

Олександр Турчинов також зберіг інтригу.

"Щодо питання участі у виборах "Народний фронт" ухвалить рішення на наступному етапі з’їзду через кілька днів", - заявив Олександр Турчинов.

На цьому зібранні партія обрала голову та керівні органи.

До політради окрім Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова увійшли Арсен Аваков, Лілія Гриневич, В’ячеслав Кириленко, Андрій Парубій, Павло Петренко та Тетяна Чорновол.

Батальйони ідуть у Раду

Так як чинні працівники міліції та військовослужбовці не мають права бути членами партії, то для командирів батальйонів створили символічний орган – військову раду, до якої і зарахували керівників добровольчих батальйонів.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Командири кількох добровольчих батальйонів долучились до "Народного фронту"

До лав партії також долучився відомий військовий експерт, керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

При цьому керівники батальйонів не приховували, що мають намір балотуватись до парламенту.

"Можливо, будемо балотуватись", - розповів ВВС Україна командир батальйону "Азов" Андрій Білецький, щоправда і він не пояснив, за яким саме списком.

Окрім того, покидати свої батальйони, за його словами, командири не збираються і вже вночі повернуться на фронт не політичний, а справжній.

Новини на цю ж тему