Порошенко заявив, що федералізації України не буде

Копирайт изображения twitter.comporoshenko
Image caption Порошенко заявляє, що Україна залишається унітарною

Президент Петро Порошенко заявив, що в мінських домовленостях не йдеться ані про федералізацію, ані про відчуження українських територій на Сході.

Про це він сказав на відкритому засіданні уряду в середу, на якому також були голова Кабміну Арсеній Яценюк і спікер ВР Олександр Турчинов.

"Україна не зробила жодних поступок у питанні своєї територіальної цілісності, - сказав він. - Ми залишаємося соборною унітарною державою".

За його словами, у протоколі про припинення вогню, підписаному 5 вересня в Мінську, взагалі не згадуються "ДНР" і "ЛНР".

"Протокол передбачає відновлення і збереження суверенітету України на всій території Донбасу", - сказав президент.

Водночас він повідомив, що наступного тижня до парламенту внесуть законопроект про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Але попри особливий статус, цей проект передбачає, що регіони залишатимуться у складі України, заявив президент.

Пан Порошенко пояснив підписання мінського протоколу бажанням зберегти людські життя. За його словами, щодня до 5 вересня українські сили втрачали десятки бійців.

"Тримати порох сухим"

Президент заявив про необхідність зміцнювати обороноздатність. Зараз війська здійснюють перегрупування - але "не для наступу, а для оборони".

"Хочеш миру - тримай порох сухим", - сказав пан Порошенко.

За його словами, попри співпрацю з НАТО і підтримку світу, "ніхто за Україну воювати на нашій території не буде".

Він пообіцяв, що держава зробить все можливе, щоб забезпечити потреби армії.

"Запевняю, ми спільно знайдемо гроші на оборону і зробимо так, щоби значна частка коштів пішла не в пісок і не зависла на рахунках", - заявив президент.

Він розкритикував нинішню систему воєнного управління, логістики і контролю за використанням ресурсів, а також сказав, що чекає від уряду пропозицій щодо цієї системи, яку би схвалили і військові, і волонтери.

Новини на цю ж тему