Під Іловайськом загинуло щонайменше 200 бійців - Ярема

Копирайт изображения Getty
Image caption Обгоріла техніка в зоні боїв

Генпрокурор України Віталій Ярема у середу заявив, що під Іловайськом загинули не менше ніж 200 українських бійців.

Наприкінці серпня бійці кількох добровольчих батальйонів та Збройних сил потрапили в оточення під Іловайськом.

Українські силовики заявляли, що це сталося через наступ російської армії, однак у Москві присутність своїх військ в Україні заперечують.

Частина українських бійців вийшла з оточення, але багато загинули, потрапили в полон або були поранені. Точної статистики втрат влада поки що не надає.

Парламент 4 вересня створив тимчасову слідчу комісію з розслідування цих подій.

Віталій Ярема у середу повідомив, що військові прокуратури в Дніпропетровську допитують вище керівництво Збройних сил у цій справі.

"Зараз у Дніпропетровську працюють військові прокуратури, допитують, зокрема, Муженка (начальника Генштабу. - Ред.), Литвина (голову Держприкордонслужби. - Ред.) і керівництво Збройних сил найвищого ешелону", - зазначив він.

За словами пана Яреми, прокурори розслідують: бійці потрапили в оточення через об'єктивні обставини чи прорахунки військових підрозділів.

Слідство ведеться за статтею про недбале ставлення до військової служби, що спричинило значну шкоду. Вона передбачає покарання від п'яти до восьми років позбавлення волі, повідомив раніше речник інформцентру РНБО Андрій Лисенко.

Командир батальйону "Донбас" - одного з тих, які серйозно постраждали під Іловайськом, - повідомив у вівторок, що зустрічався з головним військовим прокурором України в рамках розслідування.

"Закликаю всіх офіцерів і бійців підрозділів, які мають інформацію про обставини, що призвели до оточення наших військ до співпраці зі слідчою групою", - написав Семен Семенченко у своєму Facebook.

Новини на цю ж тему