Бійці батальйону "Черкаси" не ухилялись від служби на Донбасі

батальйон "Черкаси"
Image caption Бійці батальйону тероборони "Черкаси"

У Черкаському обласному військкоматі заявляють, що бійці з батальйону територіальної оборони "Черкаси" не відмовлялись від служби в зоні АТО.

Бійці були мобілізовані наприкінці березня та досі служили біля Котовська під Одесою, нещодавно їх передислокували у Донецьку область.

Підрозділ виконує наказ з охорони бригад, до яких він призначений, кажуть в обласному військкоматі.

"Без техніки на передову"

У середу в сюжеті телеканалу "Україна" оприлюднили інформацію, що бійці батальйону написали рапорти про відмову виконувати накази командування.

У телефонних розмовах бійці повідомили, що, як зрозуміли, мали би лише з автоматами йти у бій поперед танків.

Начальник відділу Черкаського обласного військкомату Олег Веретільник пояснює, що підрозділ перебуває у складі збройних сил України. На даний час він виконує наказ з охорони бригад, до яких він призначений.

В коментарі "Українській правді" речник штабу АТО Олексій Дмитрашківський назвав бійців батальйону "боягузами". Він переконаний, що військовослужбовці "Черкас" виявилися морально неготовими до бойових дій, і за це повинен відповідати військовий комісар, який формував батальйон.

Пан Дмитрашківський повідомив, що тими, хто не виконав наказу, займається прокуратура. З його слів, рапорти написали бійці з однієї роти, дві інші готові до служби в АТО.

Image caption Бійці батальйону "Черкаси"

Водночас заступник черкаського обласного військового комісара Ігор Яшкін спростовує інформацію штабу АТО і каже, що бійці не ухилялись від виконання завдань.

"Сьогодні спілкувався з обласним військовим комісаром, Євгеном Курбетом, який знаходиться у батальйоні. Він надав інформацію про те, що особовий склад готовий до виконання завдань, поставлених вищим командуванням. Ніяких проблем щодо ухилення чи невиконання завдань немає" - каже пан Яшкін.

"Наші діти не смертники і не злочинці. Вони патріоти і готові захищати Україну. Але ж не голими руками", - каже батько бійця з "Черкас" Іван Мусієнко.

У військкоматі заявляють, що батальйон забезпечували озброєнням, згідно з штатним розписом Генштабу.

Рідні бійців батальйону "Черкаси" заявляють, що чоловіків відправили на Донеччину без важкої військової техніки. Вони хвилюються, що через відмову виконати наказ вищого командування, їхніх синів та чоловіків судитимуть.

"Як можна посилати людей необізнаних з воєнними спеціальностями, як їх можна посилати на передову. Ну що так багато людей, що їх можна посилати на передову, як тих щурів!", - обурений пан Мусієнко.

Image caption Дружина бійця з батальйону "Черкаси" каже, що її чоловіка "хочуть кинути на передову"

Черкащанка Анна, дружина бійця каже, що п’ять місяців не бачила чоловіка. Остання звістка про передислокацію підрозділу її приголомшила: "Я передзвонила йому. Він каже, що їх справді хочуть кинути на передову".

Її чоловік Сергій, боєць батальйону, повідомив, що у них немає ні танків, ні важкої техніки. "Якби нам хоч з цим допомогли. Ми все розуміємо, згідні їхати куди направлять, але хай би в нас була якась важка техніка", - сказав Сергій.

В обласному військовому комісаріаті кажуть, що батальйон відтепер – у підпорядкуванні командування АТО. Щодо неукомплектованості батальйону кажуть, що це військова частина, яку забезпечували, згідно з розпорядженнями Генштабу.

Image caption Заступник черкаського обласного військового комісара Ігор Яшкін запевняє, що батальйон забезпечений згідно з штатним розписом

Ігор Яшкін, заступник черкаського обласного військового комісара повідомив, що батальйон забезпечений майном озброєнням і технікою, відповідно до штату, затвердженого начальником генштабу на 100 відсотків. "А якщо у них нема танків та БТРів, то вони не передбачені штатами", - каже пан Яшкін.

Новини на цю ж тему