Лавров: блок НАТО "втратив сенс існування"

Лавров Копирайт изображения AP

"Блок НАТО втратив сенс існування і гарячково його шукає", - оцінив дії Альянсу голова МЗС Росії Сергій Лавров.

Цим, за словами Лаврова, пояснюється те, що після Афганістану Альянс "почав розігрувати російську карту", зображуючи Москву як загрозу.

"Не було б Криму і південного сходу України, Захід придумав би щось ще. Поставлено мету: будь-якою ціною вивести Росію з рівноваги", - впевнений Сергій Лавров.

Міністр вважає, що за останнє десятиліття, незважаючи на розширення НАТО на схід, нові члени Альянсу "не позбулися фантомних страхів" перед Росією.

"Тепер прибалтійські республіки разом з Польщею і зовсім просять НАТО націлити систему ПРО на Росію!" - стверджує пан Лавров.

"Ну, хто в здоровому глузді буде сьогодні серйозно міркувати про наше вторгнення в Європу? Це виключено!" - запевнив голова російського зовнішньополітичного відомства у своєму інтерв'ю для спецпроекту агентства "ИТАР-ТАСС".

Слова російського міністра йдуть врозріз з настроями, які панували на нещодавньому саміті НАТО. Дії Росії в Україні і анексію Криму в керівництві Альянсу вважають фактичним переглядом створеної після закінчення Другої світової війни архітектури європейської безпеки.

Багато експертів вказують на те, що агресивна політика Росії щодо України і можлива перспектива нової холодної війни згуртували учасників альянсу, підтвердивши необхідність НАТО в забезпеченні безпеки європейських країн.

Між Росією і Заходом

За словами Сергія Лаврова, Україна стала "розмінною монетою геополітики" всупереч бажанню Росії.

"Деякі - далеко не всі - західні партнери намагаються використовувати глибоку кризу української державності, щоб, як вони заявляють, стримати Росію, спробувати ізолювати нас, тим самим затвердивши власне домінування в міжнародній системі, яке починає вислизати", - вважає пан Лавров.

Відповідальність за українську кризу міністр знову поклав на США і Євросоюз, заявивши, що вони "змушували Україну вибирати - з Заходом вона чи з Росією".

Коли ж усунутий президент Віктор Янукович взяв паузу в підписанні договору про асоціацію з ЄС, "який підривав зобов'язання України щодо зони вільної торгівлі", в Україні "організували Майдан", додав Сергій Лавров.

На Заході багато хто вважає, що саме Москва поставила Київ перед вибором між Росією і ЄС, оскільки економічна інтеграція України в Європу, як побоюються в Москві, завдасть шкоди російській економіці.

Коментуючи сьогоднішню ситуацію в Україні, глава російського МЗС також заявив, що Москва підтримує пропозицію "керівників ДНР і ЛНР" щодо розгортання місій спостерігачів ОБСЄ в тих районах, де сторони конфлікту стикаються, і загалом виконання мінських домовленостей від 5 вересня.

Новини на цю ж тему