Стрєлков боротиметься з ворогами в Росії

Копирайт изображения Reuters
Image caption Після Донбасу Стрєлков вважає, що найбільшу користь він може принести в Росії

Екс-лідер східноукраїнських сепаратистів, якого вони називали міністром оборони "Донецької народної республіки", Ігор Стрєлков (Гіркін) заявив, що не збирається найближчим часом повертатися на Донбас, щоб керувати військом.

"Зараз такої можливості я не розглядаю", - заявив він на брифінгу, який відбувся, імовірно, в Москві і транслювався в четвер деякими інтернет-сайтами.

Точне місце і час проведення заходу не повідомляють.

"Сподіваюся, що в Росії зможу принести найбільшу користь", - повідомив Ігор Стрєлков.

Ігор Стрєлков очолював сили донецьких сепаратистів в період з травня по серпень 2014 року. Після того як вони зазнали низку серйозних невдач, в керівництві "ДНР" оголосили, що пан Стрєлков добровільно пішов у відставку.

Після цього він деякий час не з'являвся на публіці, ходили чутки про його важке поранення, але вони не підтвердилися.

Свою нову місію колишній польовий командир вбачає у боротьбі з ворогами і зрадниками Росії, які, як він вважає, під видом патріотів і державників проникли навіть у оточення Володимира Путіна.

Кругом вороги

Як стверджує Ігор Стрєлков, саме ті, які укорінилися у вищих ешелонах російської влади - "агенти впливу" Заходу, перешкодили наданню "донецьким повстанцям" військової допомоги у той момент, коли ті її особливо потребували.

Мимохідь він зазначив, що поплічники, про яких йде мова, проникли в керівництво російської зовнішньої політики.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Стрєлков запевняє, що пасажирський "Боїнг-777" під Донецьком він і його бійці не збивали

"Коли ж, нарешті, довгоочікувана допомога з Росії все ж прийшла, ополчення перейшло в наступ, - продовжив Ігор Стрєлков. - Але і тут ці зрадники проявили себе повною мірою. Перебуваючи на межі повного розгрому з боку каральної армії, вони негайно простягли руку допомоги, організувавши перемир'я і спробувавши в ході переговорів здати буквально всі завоювання повстанців", - розповів він.

При цьому Ігор Стрєлков промовив фразу, яка ставить під сумнів той факт, що брифінг відбувся в день трансляції, тобто в четвер 11 вересня.

"Більш ганебних домовленостей, ніж ті, що зараз обговорюються в Мінську, придумати просто неможливо", - сказав він.

Міркуючи на тему збитого на Донеччині малайзійського "Боїнга", колишній польовий командир спробував відвести підозри від себе і своїх бійців.

"Я не знаю, хто збив "Боїнг", я в цей час керував збройними операціями", - заявив Ігор Стрєлков.

Підсумував колишній донбаський головком свій виступ заявою, що він підтримуватиме Путіна як єдиного легітимного верховного головнокомандувача, не дасть здійснитися планам підривних сил і не дозволить ворогам розвалити Росію.