Польща відновила реверс газу в Україну

газогін Копирайт изображения AP

Польща відновила постачання газу в Україну через пункт "Германовичі", повідомила у п'ятницю прес-служба польської компанії-оператора мережі газопроводів Gaz-System.

"Можу підтвердити, що поставки газу відновлені через пункт "Германовичі" у напрямку України відповідно до побажань клієнта", - сказала речник польської компанії-оператора мережі газопроводів Gaz-System SA Малгожата Польковска.

Польща призупинила реверс газу до України 10 вересня через зниження поставок з Росії.

Польська компанія-оператор припинила реверс, як було сказано, "з технічних причин" і обіцяла відновити поставки протягом трьох днів.

У польській газовій монополії PGNiG підтвердили, що цього тижня компанія фіксує поступове зниження поставок з Росії - спочатку вони впали на 20%, потім - на 24%. У четвер компанія повідомила про зниження поставок газу на 45%.

Альтернативні джерела

У четвер PGNiG заявила, що джерела для поповнення запасів газу в польських сховищах знайдені - в Чехії та Німеччині.

"Додаткові джерела на 100% компенсують зниження поставок з Росії", - заявила представник польської компанії Дорота Гаєвська.

Польським коридором Україна може отримувати до чотирьох млн кубометрів газу на добу.

Представник російського "Газпрому" Сергій Купріянов пояснив зниження поставок необхідністю закачувати газ у підземні сховища в Росії.

Новини на цю ж тему