Київ заявляє про "незаконне переміщення" російської автоколони

російський гуманітаний конвой Копирайт изображения AFP

У ніч проти суботи приблизно 200 вантажівок з російською гуманітарною допомогою перетнули кордон з Україною.

У РНБО України називають такі дії російської сторони незаконними.

"Російська сторона здійснила незаконне переміщення так званого гуманітарного вантажу через пункт пропуску "Донецьк (Росія) – Ізварине (Україна)",- заявив представник РНБО.

Це другий гуманітарний конвой, який Росія відправляє на схід України з порушеннями процедури перетину конвою.

Неоформлена допомога

Державна прикордонна служба України повідомила, що вантажівки з російською гуманітарною допомогою перетнули кордон "в порушення встановленого порядку прикордонно-митного оформлення" та без присутності представників Міжнародного Комітету червоного хреста.

"Українські прикордонники та митники не були допущені до перевірки та оформлення вантажу і транспортних засобів", - повідомили у прикордонному відомстві.

Водночас представник РНБО на брифінгу в суботу заявив, що представники Червоного Хреста не супроводжують вантаж на території України. Він сказав, що вміст вантажу - "невідомий".

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста раніше заявляли, що не отримали від української та російської влади письмової згоди на супровід вантажу.

Як заявляв представник регіональної делегації МКЧХ, 16 представників комітету перебували у Ростовській області, але не могли відправитися супроводжувати вантаж через відсутність угоди між РФ і Україною.

У Луганську

Перші 33 вантажівки з гуманітарним вантажем і дві машини супроводу перетнули український кордон в 23:30 за московським часом, повідомляє агенція "Інтерфакс".

Як повідомив представник Південного митного управління РФ Раян Фарукшин, станом на ранок суботи всі вантажівки пройшли митний контроль.

Перші вантажівки приїхали до Луганська у середу вранці, їх розвантажували біля продуктової бази.

Копирайт изображения AFP

У колоні приблизно 200 вантажівок, які везуть продукти, засоби для очищення води, електрогенератори.

"Ми зібрали близько 2 тис. тонн. Це предмети першої необхідності, медикаменти, продукти, обладнання для очищення води, пересувні електростанції та інші супутні види товарів", - заявляв напередодні заступник голови МНС РФ Володимир Степанов.

Перший гуманітарний конвой Росія відправила в Україну у серпні. Тоді вантажівки перетнули кордон без остаточної згоди української влади та без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

У Москві таке рішення пояснювали тим, що досягнення домовленості з українською владою затягується.

Новини на цю ж тему