ЄС: російський конвой порушив міжнародне право

гуманітарний конвой Копирайт изображения AP

Європейський Союз заявляє, що другий російський конвой, перетнувши кордон України, порушив територіальну цілісність та суверенітет країни.

У ніч проти суботи понад дві сотні вантажівок відвезли "гуманітарну допомогу" з Росії до Луганська та повернулись назад.

Як заявляли у Росії, вантажівки доправили у зону конфлікту 2 тонни гуманітарної допомоги, серед якої продукти, засобі для очищення води, електрогенераторів.

В Києві заявили, що вантаж ввезли незаконно, без дозволу українських митників та без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Порушення територіальної цілісності

В ЄС наголошують, що другий російський гуманітарний конвой був на території України "без згоди та перевірки української влади".

У поширеній в понеділок заяві Європейської служби зовнішньополітичної діяльності сказано, що автомобільна колона потрапила на територію України незаконно та "з порушенням української територіальної цілісності та суверенітету".

Крім того у ЄС відзначають, що "фундаментальні принципи міжнародного гуманітарного права не були дотримані".

У ніч проти суботи, за даними спостерігачів ОБСЄ, через контрольно-пропускний пункт "Донецьк"-"Ізварине" на території України заїхало 216 вантажівок та супровідних авто. стільки ж, за підрахунками спостерігачів, надвечір суботи повернулись назад.

У першій заяві ОБСЄ йшлось про 220 автомобілів, які перетнули кордон, однак експерти зазначили, що помилились у підрахунках.

Копирайт изображения AFP

Автомобілі з гуманітарного конвою розвантажились у Луганську та в той же день повернулись назад.

В ОБСЄ заявили, що на територію Росії вантажівки приїхали із відкритими кузовами, їх оглянули російські прикордонники.

Державна прикордонна служба України заявила, що вантажівки з російською гуманітарною допомогою перетнули кордон "в порушення встановленого порядку прикордонно-митного оформлення" та без присутності представників Міжнародного Комітету Червоного хреста.

"Українські прикордонники та митники не були допущені до перевірки та оформлення вантажу і транспортних засобів", - повідомили у прикордонному відомстві.

В той же час у прикордонному управлінні ФСБ Росії заявили, що українські прикордонники відмовились оглянути вантажівки разом з російськими колегами, що їм "неодноразово" пропонували.

"Варто зазначити, роботі української сторони ніхто не перешкоджав. Також в пункті пропуску працювали представники ОБСЄ", - сказав представник управління ФСБ РФ по Ростовській області.

В РНБО України заявили, що російська сторона здійснила "незаконне переміщення так званого гуманітарного вантажу", вміст якого - "невідомий".

Копирайт изображения Reuters

Перший гуманітарний конвой Росія відправила в Україну у серпні. Тоді вантажівки перетнули кордон без остаточної згоди української влади та без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

У Москві таке рішення пояснювали тим, що досягнення домовленості з українською владою затягується.

Новини на цю ж тему