Хабаровський край: режим НС через біженців з України

біженці Копирайт изображения AFP

Губернатор Хабаровського краю Росії В'ячеслав Шпорт підписав розпорядження про введення режиму надзвичайної ситуації у зв'язку зі збільшенням кількості людей, які прибувають з території України.

Як повідомляють на офіційному сайті уряду краю, цей захід дозволить залучити для розміщення та працевлаштування біженців усі матеріальні ресурси з крайового резерву.

Наразі на територію Хабаровського краю прибули 1339 громадян України. Працюють 10 пунктів тимчасового розміщення, в яких проживають 444 людини.

На початку вересня управління Верховного комісара ООН у справах біженців повідомляло, що в результаті конфлікту на сході України близько мільйона людей були змушені покинути свої домівки.

За даними ФМС Росії, з 1 квітня до Росії прибули і залишилися на її території близько 820 тис. громадян України. За даними відомства, потік біженців з південного сходу України сильно зріс з червня через бої між проросійськими сепаратистами на Донбасі та українськими військовими.

Однак від початку перемир'я, яке оголосили 5 вересня, потік біженців скоротився. За перші дні перемир'я потік автотранспорту з Росії в Україну збільшився вдвічі: частина біженців вирішили повернутися додому.

До родичів

В ООН вважають, що справжня кількість біженців може бути набагато більшою, оскільки багато хто переїжджає до родичів або друзів і не реєструється на новому місці проживання.

З біженців, які прибули до Росії, більше 120 тисяч людей подали заяви на надання їм тимчасового притулку чи офіційного статусу біженців. Решта живуть у друзів і знайомих або ж знімають житло.

Біженці, які переїхали в інші регіони України, часто не реєструються, бо це не гарантує їм офіційної допомоги.

Чимало втікачів також вирушили до Білорусі та країн Балтії.

Від початку боїв на сході України в квітні цього року загинули щонайменше 2600 людей і тисячі зазнали поранень.

Новини на цю ж тему