Вибори в Криму: Єдина Росія отримала 70 мандатів

Crimea Копирайт изображения AFP

За підсумками недільних виборів у парламенті анексованого Криму члени партії "Єдина Росія" отримали 70 мандатів, ЛДПР - п'ять, повідомив голова виборчкому півострова Михайло Малишев.

Інші російські партії набрали менше 5%.

До кримського парламенту обрали 75 депутатів: 50 за партійними списками і 25 - за мажоритарними округами.

Зокрема, за списками "Єдиної Росії" до кримського парламенту пройшли нинішній "голова" півострова Сергій Аксьонов та попередній "голова" держради Володимир Константинов. За списками ж ЛДПР до когорти кримських депутатів пройшов лідер партії Володимир Жириновський.

У ЛДПР вже заявили, що стануть у Криму "конструктивною опозицією".

Висока явка чи бойкот

За даними російської Центральної виборчої комісії, явка по Криму склала більше 53%, а у Севастополі - більше 48%.

При цьому у неділю так званий "голова" держради Криму Володимир Константинов зазначив, що у деяких регіонах анексованого півострова явка на дільницях сягала цифри 80%.

Копирайт изображения EPA

Голова кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що більшість кримських татар, а також багато етнічних росіян та українців - мешканців півострова - бойкотували вибори у Криму. Раніше Меджліс закликав жителів Криму не брати участі у цього голосуванні.

"Усі учасники виборчої кампанії у Криму довели і нам, і нашим сусідам, що влада в Росії заснована на легальних процедурах", - заявив напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. У ході недільного голосування "голова" Криму Сергій Аксьонов раніше заявляв, що після цих виборів можливості "повернути назад" Крим не буде.

В українському МЗС вибори на півострові назвали нелегітимними, а їхні результати нікчемними з юридично-правової точки зору.

Європейський союз теж заявив, що не визнає легітимності місцевих виборів в анексованому Криму.

У заяві Європейської дипломатичної служби сказано, що ЄС "не визнає ні правової бази, ні легітимності" місцевих виборів, які Росія провела в Криму та в Севастополі.

"Європейський союз продовжує засуджувати незаконну анексію Автономної Республіка Крим Російською Федерацією і не визнаватиме її", - йдеться заяві.

Не визнають ані вибори в Криму, ані їхні результати і Сполучені Штати, заявила напередодні речниця Держдепартаменту Марі Гарф.

Обшуки активістів

У вівторок працівники ФСБ обшукали у Сімферополі квартиру члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва.

"Мені пред’явили санкцію. Сказали, що шукатимуть зброю та заборонену літературу. Понятих вони привезли із собою, не дозволивши мені запросити сусідів, яким я довіряю. В результаті обшуку забрали ноутбук та комп’ютер", - повідомив він.

Впродовж останніх тижнів російські силовики провели у Криму низку обшуків в будинках кримських татар, зокрема, активістів Меджлісу, передає позаштатний кореспондент ВВС Україна.

Минулого тижня силовики обшукали будинок української активістки та блогерки Єлизавети Богуцької. Наступного дня вона змушена була виїхати на "материкову" Україну через загрозу арешту.

У серпні з такої ж причини півострів залишив український активіст Віктор Неганов, який 24 серпня організував невелику акцію зі святкування дня незалежності України в Севастополі.

Минулого тижня влада Криму після зустрічі із муфтієм півострову Еміралі Аблаєвим визнала, що обшуки мусульман й ісламських закладів - це грубе порушення прав вірян і пообіцяла припинити це.

Новини на цю ж тему