Україна і Канада відновлять діалог про вільну торгівлю - АП

Копирайт изображения Reuters
Image caption Канадійський парламент зустрічав українського президента оваціями

Україна і Канада домовилися відновити переговори про зону вільної торгівлі між двома країнами, повідомив сайт глави держави.

Петро Порошенко, який у середу перебуває з візитом в Оттаві, обговорив це з прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером.

Також на зустрічі ішлося про спрощення візового режиму для українських громадян.

Пізніше пан Порошенко виступив перед канадійським парламентом, де його зустріли тривалими оплесками.

Згодом президент вирушить до Вашингтона: у четвер, 18 вересня, він має зустрітися із президентом США Бараком Обамою, віце-президентом Джозефом Байденом, держсекретарем Джоном Керрі, а також взяти участь у спільному засіданні палат Конгресу США.

У вівторок МЗС Канади оприлюднило розширений список санкцій проти Росії.

"Прощавай, Радянський Союз"

Як повідомляє прес-служба президента, Україна і Канада домовилися відновити підготовку проекту угоди про зону вільної торгівлі.

"Я сподіваюся, що ... наступного разу, коли ми побачимо один одного, у нас буде Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою", - сказав пан Порошенко, виступаючи перед парламентом у Оттаві.

Пан Порошенко нагадав, що у вівторок Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

"Коли вчора я був в українському Парламенті і надавав цю Угоду, ... це було останнє "до побачення" від України Радянському Союзу. Ми сказали: прощавай, Радянський Союз", - сказав президент у своїй промові.

Він також подякував канадійцям за підтримку.

"Жоден інший лідер або нація, ніхто, я серйозно кажу, за винятком, можливо, Польщі, не був таким щирим та прямим у надсиланні сигналу росіянам і решті світу, що боротьба з нацією, яка намагається прокладати свій власний шлях, є концептуально неправильною", - сказав, зокрема, президент.

За його словами на саміті НАТО в Уельсі, який відбувся на початку вересня, Канада зобов'язалася надати у спеціальний фонд 1 мільйон доларів, призначених на посилення захисту.

Новини на цю ж тему