Обшуки Меджлісу: Джемілєв заявляє про "рейдерське захоплення"

новини Копирайт изображения unian

Лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілєв назвав "рейдерським захопленням" ситуацію з арештом майна кримських татар.

В Криму пройшли обшуки в приміщеннях, що належать кримським татарам.

Судові пристави і представники ФСБ обшукали офіс Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі і описали майно.

Як розповіли ВВС Україна члени Меджлісу, їм дали добу аби забрати особисті речі з будівлі, яку силовики планую опечатати.

Глава фонду "Крим", якому належить приміщення офісу, Різа Шевкієв каже, що судові пристави повідомили про заборону на користування сімома приміщеннями.

Пристави посилаються на постанову суду, текст якої, зі слів пана Шевкієва, йому не надали.

В.о "голови" Криму Сергій Аксьонов заявив, що в приміщеннях шукали заборонену літературу.

"Рішення, якого немає"

Різа Шевкієв в коментарі ВВС Україна повідомив, що мова йде про заборону розпоряджатися сімома об’єктами нерухомості, що належать фондові "Крим" - це приміщення офісів Меджлісу за вулицях Шмідта та Жидкова, редакція кримськотатарського журналу "Yıldız" та квартири, у яких тимчасово живуть кримські татари.

"Якщо протягом доби я не підкорюсь рішенню, об’єкти обіцяють взяти під арешт. Також вони попередили про заморожування рахунків фонду", - пояснив пан Шевкієв.

Зі слів пана Шевкієва, судові пристави заявили йому, що діють за рішенням Центрального райсуду, за яким його визнано боржником.

"У санкції був відповідний номер та дата його ухвалення. Я пішов до того суду, однак мені не змогли надати рішення. Потім я попросив у пристава копію рішення, на що він відповів, що її нема. Начебто реквізити судового рішення були у листі з прокуратури Криму, а самого рішення вони також не бачили", - розповів глава фонду "Крим".

Він планує звертатися до прокуратури.

"Я як відповідач, на жодне засідання запрошений не був та не знав про існування такої тяганини", - зазначив пан Шевкієв.

Глава фонду "Крим" заявив про готовність відстоювати свою позицію у міжнародних судових інстанціях.

Перед цим будинок Меджлісу обшукували 11 годин. Зранку у середу озброєні силовики провели обшук у чотирьох будинках у селі Кольчугіно Сімферопольського району.

"Жодних проблем"

В.о "голови" Криму Сергій Аксьонов заявив російським журналістам, що обшуки в офісі меджлісу в Сімферополі народу пов'язані з сигналами про наявність забороненої літератури.

"В даному випадку спеціальні служби виконують свою роботу відповідно до інструкцій. Були певні сигнали про наявність в будівлі меджлісу забороненої літератори і предметів", - заявив пан Аксьонов.

За його словами, жодних проблем у влади ні з кримськими татарами, ні з іншими кримчанами немає.

Разом з тим Міністерство закордонних справ України заявило про неприпустимість порушення прав українців і кримських татар у анексованому Росією Криму.

В Держдепартаменті США повідомили, що стурбовані інформацією про численні порушення прав кримських татар в Криму.

Новини на цю ж тему