Шотландський референдум: настав фінальний день кампанії

Прихильники та противники незалежності Шотландії Копирайт изображения AFP
Image caption Опитування свідчать про незначну перевагу противників незалежності Шотландії

Прихильники та противники незалежності Шотландії готують останні звернення до виборців у фінальний день кампанії напередодні референдуму.

Результати трьох найновіших соціологічних опитувань опублікували у вівторок ввечері.

Без врахування тих, хто ще не визначився, всі три опитування твердять про незначну перевагу позиції "Ні": 52% на 48%.

Перший міністр Шотландії Алекс Салмонд написав звернення до громадян, у якому закликав їх проголосувати "Так", зазначивши "зробимо це".

Водночас Алекс Салмонд закликав шотландців не звертати увагу на політичні аргументи та статистичні дані, які супроводжували дворічну кампанію перед референдумом та вірити лише у самих себе на виборчих дільницях.

"Важливі лише люди. Люди, які за кілька дорогоцінних годин протягом дня голосування візьмуть у свої руки суверенітет та владу. Це найбільший день можливостей, який ми коли-небудь будемо мати. Майбутнє Шотландії - наша країна у наших руках", - заявив Алекс Салмонд.

Лідери кампанії "Краще разом" Алістер Дарлінг та колишній прем'єр-міністр Гордон Браун у середу планують провести мітинг "Люби Шотландію, голосуй "Ні" у Глазго.

"Невпинна робота"

Лідери кампанії "Краще разом" за збереження єдності з Великобританією у ніч на середу, 17 вересня, провели зустріч з робітниками під гаслом "Люби Шотландію, голосуй "Ні".

"Учасники кампанії "Краще разом" невпинно працюють над тим, щоб поширити ідею про кращі, швидші та безпечніші зміни для сильнішої Шотландії у випадку перемоги вибору "Ні", тоді як політичний проект Алекса Салмонда за відокремлення ставить під ризик робочі місця, пенсії та систему охорони здоров'я", - зазначив керівник кампанії за збереження єдності Блер МакДугал.

Він додав, що у випадку підтримки рішення про відокремлення від Об'єднаного Королівства шотландці не матимуть можливості повернутися.

"Останній тиждень показав, скільки ризиків постануть перед самотньою Шотландією. Робочі місця перемістяться до Англії, фінансування пенсій буде скорочене, а система охорони здоров'я опиниться перед ризиком", - вважає Блер МакДугал.

Білл Клінтон закликає зберегти єдність

Колишній президент США Білл Клінтон приєднався до шотландських дискусій і закликав голосувати "Ні".

Він зазначив: "Єдність з максимальним самовизначенням є могутнім сигналом для світу, який розривають конфлікти ідентичностей, про те, що можливо поважати наші відмінності живучи та працюючи разом".

Близько 1,5 тис прихильників відокремлення Шотландії провели мітинг у Глазго у вівторок.

Чотирнадцять колишніх британських військовослужбовців застерегли, що вибір "Так" призведе до того, що вся Британія стане більш вразливою для атак.

Новини на цю ж тему