Через арешт Євтушенкова впали акції його компаній

Новини Копирайт изображения Reuters

Повідомлення про домашній арешт російського мільярдера Володимир Євтушенкова викликав різке падіння акцій його компанії "Система".

Компанія АФК "Система" пана Євтушенкова володіє найбільшим в Росії оператором МТС і нафтовою компанією "Башнефть".

В середу акції групи АФК "Система" впали на 37%. Московська фондова біржа тимчасово обмежила торги акціями.

Акції "Башнефть" теж впали на більше, ніж 20%.

У Слідчому комітеті Росії його підозрюють у розкраданні акцій підприємства паливно-енергетичного комплексу Республіки Башкортостан і у відмиванні грошей.

Разом з тим у компанії "Система" заявляють, що купівля акцій башкирського ПЕК була законною і прозорою.

"Компанія співпрацює зі слідством і має намір використовувати всі юридичні можливості для відстоювання своєї позиції", - повідомляється в заяві фінансово-промислової групи.

Екс-глава компанії ЮКОС Михайло Ходорковський в інтерв'ю "Ведомостям" пов'язав арешт пана Євтушенкова зі спробою компанії "Роснефть" забрати у нього компанію "Башнефть".

Однак, за словами прес-секретаря "Роснефти" Михайла Леонтьєва, ніяких переговорів з "Башнефть" не велося.

Раніше керівник Російського союзу промисловців і підприємців Олександр Шохін також порівняв ситуацію з переслідуванням пана Євтушенкова зі справою ЮКОСа.

"Безумовно, що це все дуже схоже на "ЮКОС номер два", бо йдеться про те, що обвинувачення пред'являється керівнику компанії, яка заплатила 2,5 млрд доларів за актив і тепер її звинувачують в розкраданні відповідних акцій та у відмиванні грошей", - сказав пан Шохін.

Статки Володимира Євтушенкова журнал Forbes в 2014 році оцінив у 9 млрд доларів.

Новини на цю ж тему