Луганщиною вдруге керуватиме Москаль

Геннадій Москаль Копирайт изображения UNIAN
Image caption Геннадій Москаль є одним з найвідоміших міліціонерів України

Президент Петро Порошенко призначив губернатором Луганської області генерал-лейтенанта міліції Геннадія Москаля, який запам’ятався роботою в СБУ, у кримській міліції та вже керував областю в 2005 році.

Геннадій Москаль є одним з найвідоміших силовиків країни, якого більшість знає за веселий характер та саркастичні коментарі.

Своє призначення він прокоментував у жартівливому стилі. "Тепер ніхто не скаже, що на схід України Київ призначає керувати "бендерівців". Навпаки - самих лише Москалів", - написав він у себе на сторінці у Facebook.

За свою політичну кар’єру він був губернатором як найзахіднішої Закарпатської області, так і найсхіднішої Луганської. При цьому він встиг побувати заступником голови як СБУ, так і міністра внутрішніх справ.

У кінці 90-х він керував кримською міліцією.

На останніх президентських виборах Геннадій Москаль був довіреною особою Петра Порошенка, його також пов’язують дружні стосунки з соратником президента - Юрієм Луценком.

Земляк Яценюка і друг Луценка

63-літній Геннадій Москаль, як і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, народився у Чернівецькій області й там починав свою міліцейську кар’єру у кримінальному розшуку. Він навіть викладав у Арсенія Яценюка в Чернівецькому університеті.

У радянські часи пан Москаль закінчив спочатку львівську, а потім київську школи міліції, а також академію МВС у Москві.

В 90-і роки керував міліцією Закарпаття, а в 1997 році отримав посаду заступника міністра внутрішніх справ – керівника міліції Криму.

В 2000 році його перевели керувати міліцією Дніпропетровщини, а роком пізніше він вже став губернатором Закарпатської області, хоча пропрацював трохи більше року.

Після помаранчевої революції Геннадій Москаль отримав посаду заступника міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і керівника кримінальної міліції.

Вже в листопаді Віктор Ющенко відправив його керувати Луганською областю. Як тоді казали, ключову роль у призначенні зіграв його досвід спілкування з кримськими елітами.

Згодом він повернувся до Криму вже у статусі представника президента в автономії, а вже в січні 2007 став заступником Служби безпеки України.

На дострокових парламентських виборах 2007 року його обрали депутатом парламенту від президентського блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" за квотою Юрія Луценка.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Під час першого губернаторства Москаля на Луганщині взимку 2006 року в Алчевську сталась відома трагедія - у великий мороз місто лишилось без опалення

Перед виборами президента 2010 року Геннадія Москаля на півроку знову призначили головою кримської міліції.

У 2012 році Геннадій Москаль пройшов до Верховної Ради у списку "Батьківщини" за квотою "Фронту змін" Арсенія Яценюка.

Геннадій Москаль є соратником Юрія Луценка, з яким вони були довіреними особами кандидата Петра Порошенка.

За це на початку літа його виключили з партії "Батьківщина".

В кінці серпня пан Луценко став головою президентської партії Блок Петра Порошенка, а 18 вересня президент видав указ про призначення Геннадія Москаля губернатором Луганської області.

Частину Луганської області та саме місто Луганськ контролюють бойовики так званої "ЛНР", а обласна адміністрація переїхала у місто Старобільськ на півночі регіону.

Новини на цю ж тему