Кемерон: Шотландія сказала своє слово

Scotland Копирайт изображения AFP
Image caption Противники незалежності Шотландії святкують перемогу

Шотландські виборці на референдумі у четвер проголосували проти незалежності та за те, щоб залишитися у складі Великої Британії.

За результатами усіх 32 шотландських регіонів, які брали участь у референдумі, "Ні" незалежності сказали близько 55% виборців, "Так" - 45%.

Зокрема, станом на 06:30 ранку за Лондоном, кампанія "Ні", або ж "Краще разом", здобула більш як два мільйони голосів, тоді як кампанія "Так" отримала трохи більше 1 мільйона 617 тисяч.

"Очевидно, що більшість людей відповіли "Ні" на запитання референдуму", - заявили голова центральної комісії з підрахунку голосів Мері Піткейтлі.

Підготовка до референдуму тривала у Шотландії два роки.

Перший міністр Шотландії Алекс Салмонд, який агітував голосувати за незалежність, заявив, що визнає свою поразку.

"Важливо сказати, що наш референдум був погодженим і злагодженим процесом, і Шотландія більшістю вирішила на даному етапі не ставати незалежною країною", - заявив він.

Він подякував тим шотландцям, які підтримали кампанію за від'єднання від Британії, та закликав їх прийняти цей "демократичний вердикт".

А от його заступниця Нікола Стерджен назвала результати голосування "глибоким особистим і політичним розчаруванням", однак зазначила, що "країна змінилася назавжди".

Глазго проти Единбурга

Глазго - найбільший регіон Шотландії та третє за величиною місто у всій Британії, підтримав незалежність від Лондона - 53,5% "Так" проти 47% "Ні". За "Так" також проголосували регіони Данді, Західний Данбартоншир та Північний Ланаркшир.

Копирайт изображения AFP
Image caption Единбург проголосував проти від'єднання від Об'єднаного Королівства
Копирайт изображения PA
Image caption Глазго сказав незалежності Шотландії "Так"

Водночас шотландська столиця Единбург підтримала кампанію "Краще разом", давши їй 61% голосів.

Перевага прихильників Об'єднаного Королівства виявилася навіть більшою, ніж передбачали останні опитування, які давали юніоністам 52% підтримки у Шотландії.

Явка на референдумі виявилася неабияк високою - на виборчі дільниці у четвер прийшли більше 80% громадян.

"Обираючи між розколом і єдністю, ми обрали єдність, - заявив у Глазго у п'ятницю зранку голова штабу противників незалежності Алістер Дарлінг. - Сьогоднішній день - найважливіший для Шотландії і для Об'єднаного Королівська загалом".

Фунт зміцнився із єдністю

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон уже привітав пана Дарлінга із перемогою.

"Народ Шотландії сказав своє слово, і результат чіткий. Вони зберегли нашу країну чотирьох націй разом, і як і мільйони інших людей, я щасливий, - сказав прем'єр. - Не може бути жодних суперечок, ніяких переголосувань. Ми почули тверду волю шотландського народу".

Тим часом британський фунт стерлінгів виріс на валютних ринках по тому, як підрахунок голосів на шотландському референдумі показав перевагу у противників незалежності.

На торгах у Токіо фунт стерлінгів досяг дворічного максимуму відносно євро і зріс на три центи відносно долара.

Британська валюта також значно зміцнилася відносно єни.

Побоювання затяжного розлучення між Шотландією й рештою Сполученого Королівства минулого тижня послабили фунт.

Новини на цю ж тему