ОБСЄ привітала підписання Мінського меморандуму

Леонід Кучма Копирайт изображения AFP
Image caption пр На переговорах у Мінську Україну представляв Леонід Кучма

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер привітав підписання у Мінську Меморандуму про імплементацію зобов'язань припинити вогонь на сході України.

Він назвав цей документ "значним кроком на шляху до стійкого припинення вогню і важливим внеском у зусилля з мирного врегулювання кризи на сході Україні", йдеться у повідомленні на сайті ОБСЄ.

Пан Буркхальтер також звернувся до держав-учасників ОБСЄ з проханням про подальшу підтримку "у вигляді додаткових експертів і фінансових ресурсів".

Про підписання Меморандуму учасники тристоронньої контактної групи оголосили в ніч на суботу.

Документ врегульовує порядок виконання зобов'язань, викладених у Мінському протоколі від 5 вересня.

Текст Меморандуму російською мовою у суботу оприлюднив сайт ОБСЄ.

Дев'ять пунктів

Документ складається з дев'яти пунктів.

Зокрема він передбачає припинення вогню, забороняє застосування всіх видів зброї та ведення наступальних дій.

Війська сторін конфлікту повинні зупинитися на лінії їхнього зіткнення станом на 19 вересня.

Сторони також зобов'язалися протягом доби відвести свою важку техніку від умовної лінії фронту щонайменше на 15 км, створивши, таким чином, "зону безпеки" шириною щонайменше 30 км.

В "зоні безпеки" заборонені польоти бойової авіації та іноземних безпілотників, окрім безпілотників моніторингової місії ОБСЄ.

Протягом доби в зоні припинення вогню має розгорнутися моніторингова місія ОБСЄ.

Документ також передбачає виведення всіх "іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".

Україну на переговорах представляв екс-президент Леонід Кучма, Москву - посол Росії в Україні Михайло Зурабов, ОБСЄ - спецпредставник Хайді Тальявіні.

Під Меморандумом стоять їхні підписи, а також підписи прем'єрів самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького.

Новини на цю ж тему