РНБО: військові готуються відводити важке озброєння

АТО

Українські військові повідомили про те, що вони готуються відводити важке озброєння на відстань у 15 км, а також про зменшення інтенсивності обстрілів з боку бойовиків.

Як пояснив речник РНБО Андрій Лисенко на брифінгу у Києві, що це не означає, що всі українські війська відійдуть на 15 км. "Йдеться про відведення зброї, калібр якої 100 мм і більше", - повідомив пан Лисенко.

Всі ж інші підрозділи і техніка, як зазначив пан Лисенко, продовжують залишатися на своїх позиціях.

Він відповів "ні" на запитання, чи залишають українські військові такі опорні пункти, як Донецький аеропорт.

"Ми проводимо підготовчі заходи. Українські військові показують приклад, як це треба робити", - заявив пан Лисенко.

За його словами, є інформація, що у бойовиків також почався рух на відведення, але поки що не такий активний, як очікувалося - "спостерігалося відведення військ бойовиків від другорядних позицій".

Як зазначив речник РНБО, спостерігається відведення військ Росії з України, "і тому у бойовиків стає менше можливостей використовувати важку артилерію, вони відходять на другорядні позиції".

Зменшення вогню

Упродовж доби спостерігалося зменшення вогню з боку бойовиків, розповів пан Лисенко.

Він повідомив, що протягом минулої доби не було порушень повітряного простору російською авіацією та безпілотниками, а також не було обстрілів з боку Російської Федерації.

"Це можна розцінювати, як початок виконання мирних домовленостей", - зазначив пан Лисенко.

Разом з тим, за його словами, протягом вчорашнього дня бойовики обстрілювали українські позиції на сході України в районах дев’яти населених пунктів.

Крім того, Андрій Лисенко повідомив, що на Донеччині бойовики розраховуються з працівниками за роботу продуктами з гуманітарної допомоги.

Водночас сайт "Новороссия" повідомляє про те, що українські військові відступають, а залишені населені пункти займають бойовики.

Російська агенція "РИА Новости" з посиланням на бойовиків повідомляє, що українські військові 11 разів порушили перемир’я.

Також бойовики заявляють про провокації з боку українських військових під Маріуполем.

Новини на цю ж тему