Рогозін: Росія може обійтись без Містралів

Рогозін Копирайт изображения Reuters
Image caption Дмитро Рогозін (ліворуч) на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним

Росія може обійтись без французьких вертольотоносців класу "Містраль", адже сама вже може будувати такі кораблі, заявив віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін.

"Сам по собі корабель "Містраль" - це великий десантний корабль-док. Ми могли б обійтися без цього контракту, тому що ми тепер маємо можливість великоблочної збірки такого роду кораблів", - заявив російський політик в ефірі одного з телеканалів.

За словами Дмитра Рогозіна, не віддати Росії "Містраль" або ж передати його комусь іншому не вийде, адже його третина - кормові частини - зібрані у РФ.

На початку вересня президент Франції Франсуа Олланд призупинив процес передачі Росії першого вертольотоносця. Причиною такого рішення стала криза в Україні, у причетності до якої звинувачують Кремль.

Міністр військово-морських сил США Рей Мабус заявив, що НАТО має перекупити "Містраль".

"Віддати корму"

"Якщо вони хочуть залишити корабель у себе, то ми повинні будемо віддерти корму, повернути її назад та будемо використовувати кормові частини для інших кораблів", - відзначив Дмитро Рогозін.

Копирайт изображения AFP Getty Images
Image caption Новий "Містраль" у французькому порті Сен-Назер

За його словами, Росія вже заплатила за вертольотоносець, тому повертати гроші доведеться з великим штрафом.

"Франція ризикує навіть не грошима, а репутацією надійного постачальника у рамках військово-технічної співпраці. Якщо вони готові ризикувати своєю репутацією - заради бога. Але лише гроші назад, кормові частини назад, а репутація - ауфідерзейн", - акцентував Дмитро Рогозін.

Перший "Містраль" (у РФ його вирішили назвати "Владивосток" мав бути доправлений у Росію на початку листопада. Будівництво другого корабля ("Севастополь") триває у французькому порті Сен-Назер. Його передача Росії планувалася на 2015 рік.

Вартість угоди оцінюється у 1,2 млрд євро, з яких Росія вже виплатили близько 700 млн євро. На Францію може очікувати штраф у розмірі 251 млн євро за невиконання умов постачання кораблів.

Президент Франції Франсуа Олланд пізніше заявив, що вертольотоносець все ж може бути переданий РФ у випадку припинення вогню та політичного врегулювання конфлікту в Україні.

Імпортозаміщення

Як відзначив віце-прем'єр, раніше великі кораблі для Росії збиралися на верфі в українському Миколаєві. Зараз, враховуючи курс на імпортозаміщення, Росія може будувати їх сама, переконує Дмитро Рогозін.

"Грошей ми витратимо не так багато, вони всі підраховані. За 2,5 роки максимум ми повністю замінимо все, що до останнього часу постачалося з України" - додав російський політик.

За його словами, минулого року Росія передала Індії легкий авіаносець "Вікрамадитья", створений на основі ракетного крейсера "Адмірал Горшков".

"Виконавши цей контракт та заробивши значні кошти, ми довели всередині самої Росії, показали керівництву країни, що Росія тепер може сама збирати такого роду кораблі", - розповів віце-прем'єр РФ.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що РФ здатна самостійно виробляти всі комплектуючі для військово-промислового комплексу. На думку експертів, Володимир Путін теоретично правий, але повне імпортозаміщення вимагатиме значних витрат та ресурсів.

Новини на цю ж тему