Ізраїль збив сирійський літак над Голанськими висотами

Ракета Копирайт изображения AFP
Image caption Ізраїльські джерела ідентифікували літак як "Сухой"

Протиповітряна оборона Ізраїлю збила сирійський винищувач, який, імовірно, відхилився від свого маршруту і потрапив у повітряний простір Ізраїлю у районі Голанських висот.

Літак, який ізраїльські джерела ідентифікували, як "Сухой", загорівся і впав на землю, пілотові, згідно повідомленнями, вдалося катапультуватися.

Група сирійських активістів повідомила, що літак бомбив територію Сирії.

Бригадний генерал Рам Шмуелі - колишній голова розвідувального підрозділу ВПС Ізраїлю - повідомив, що причиною цього інциденту могла стати помилка пілота.

Міністр оборони Моше Яаалон заявив, що Ізраїль аналогічно реагуватиме на подібні загрози, незалежно від того, є вони результатом помилки, чи ні.

Перший випадок з 1985 року

Ізраїльські військові збили сирійський літак вперше, починаючи з 1986 року.

"Ми вважаємо, що місія (Пілота. - Ред.) полягала у нападі на ворожі сили - не наші - на сирійських Голанських висотах", - наводить слова Рама Шмуелі агенція AFP.

Сирія, як повідомила агенція Reuters, вже назвала цей інцидент актом агресії.

Базована у Великобританії організація сирійських активістів під назвою "Сирійська обсерваторія з прав людини" повідомила, що винищувач бомбив території навколо сирійського міста Ель-Кунейтра у районі Голанських висот.

Літак "СУ-24" порушив ізраїльський повітряний простір на 800 метрів. Після того, як Ізраїль запустив ракету "Петріот", він спробував розвернутися - так заявило джерело у міністерстві оборони Ізраїлю, яке цитує агенція AP.

Ізраїль окупував сирійські Голанські висоти під час Шестиденної війни у 1967 році і в односторонньому порядку анексував цю територію у 1981 році.

Новини на цю ж тему