ООН прийняла резолюцію щодо ІД

Барак Обама заявив, що з бойовиками Ісламської держави "не може бути переговорів"
Підпис до фото,

Барак Обама заявив, що з бойовиками Ісламської держави "не може бути переговорів"

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка зобов'язує держави вживати заходів, щоб їхні громадяни не приєднувалися до джихадистів в Іраку та Сирії.

На засіданні головував американський президент Барак Обама. Він заявив, що нації мають запобігти фінансуванню іноземних бойовиків.

США і арабські держави вже другий день наносять авіаудари по цілях Ісламської держави у Сирії, зокрема - по нафтовій інфраструктурі, звітували США.

Пан Обама також закликав світову спільноту демонтувати "мережу смерті" ІД.

За резолюцію, розроблену США, члени Радбезу проголосували одноголосно.

США розпочали авіарейди проти бойовиків ІД в Іраку минулого місяця, і в ніч з понеділка на вівторок розширили географію ударів на Сирію.

ІД зараз контролює кілька нафтових родовищ у Сирії та Іраку. Продажі контрабандної нафти допомагають руху фінансувати наступ в обох країнах.

Більш ніж 120 ісламських учених підписали відкритий лист до ІД, у якому оспорюють ідеологію групи.

Музамміл Сіддікі, один із підписантів і голова Ради фікху Північної Америки, яка інтерпретує мусульманське релігійне право, сказав: "В ісламі заборонено вбивати невинних".

"В ісламі заборонено убивати емісарів, послів і дипломатів. Отже, заборонено вбивати журналістів і співробітників гуманітарних організацій", - додав він.

Роль Британії

Британський прем'єр Девід Кемерон на засіданні Радбезу заявив, що Великобританія готова "зіграти свою роль" у боротьбі з "Ісламською державою", яку він назвав "злом, проти якого має об'єднатися весь світ".

За його словами, конфлікти в Іраку та Сирії приваблюють молодих найманців із розвинутих країн.

Підпис до фото,

Мапа авіаударів, які коаліція проти ІД наносить у Сирії

Своєю чергою Барак Обама сказав: "Слова, сказані сьогодні, повинні перейти в дії... не лише упродовж кількох днів, а й цілих років".

Раніше у промові перед Генасамблеєю ООН американський лідер заявив, що "з цим різновидом зла не може бути переговорів".

За його словами, долучитися до коаліції проти ІД готові понад 40 країн.

Через наступ бойовиків на півночі Сирії сотні тисяч людей стали біженцями.

Гуманітарні організації кажуть, що лише за минулі вихідні кордон із Туреччиною перетнули 130 000 курдів, більшість із них - з міста Кобане.

Що таке "Ісламська держава" (ІД)?

  • Угруповання було сформоване з іракської Аль-Каїди в 2013 році.
  • У червні бойовики взяли під контроль значні території в Іраку, зокрема Мосулі, і проголосили на захоплених територіях "халіфат".
  • Бойовики ІД - це радикальні ісламісти-суніти. Вони переслідують не-мусульман, зокрема єзидів і християн, а також мусульман-шиїтів, яких вважають єретиками.
  • Рух відомий своєю жорстокою тактикою, зокрема відрубуванням голів у солдатів, західних журналістів і працівників гуманітарних організацій.
  • За даними ЦРУ, угруповання може налічувати до 31 000 бійців. США від середини серпня завдають повітряних ударів по цілях ІД у північно-східному Іраку, а з 23 вересня - і на території Сирії.