Яценюк: Україна відновить контроль над Сходом і Кримом

Яценюк
Підпис до фото,

Прем'єр також впевнений, що Україні не доведеться оголошувати дефолт

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк переконаний, що Україні вдасться відновити контроль над сходом країни і Кримом.

Про це він заявив, виступаючи у Нью-Йорку на засіданні Ради зовнішніх відносин - незалежного американського аналітичного центру.

Голова українського уряду також заявив, що Україна готова купувати газ у Росії, але лише за ринковою ціною.

Окрім того, він запевнив, що Україна не оголошуватиме дефолт.

"Не триватиме вічно"

Виступаючи у Нью-Йорку, Арсеній Яценюк заявив, що Україні буде дуже складно повернути контроль над Кримом, поки при владі у Росії президент Путін, "але це не триватиме вічно, це життя".

"Я вірю, що Україна відновить контроль над сходом країни і Кримом і настане час, коли Росія вибачиться перед Україною", - заявив він.

Водночас прем'єр-міністр вважає, що Володимир Путін взяв за мету відновити Радянський Союз і просто так не відмовиться від цієї ідеї.

Навесні російський лідер називав помилковою думку про те, що Росія намагається "відновити імперію або Радянський Союз".

На ринкових умовах

Арсеній Яценюк також заявив, що Україна готова купувати газ у Росії за ринковою ціною.

"Коли ми отримаємо ринкову ціну, ми будемо її сплачувати, але ми не маємо наміру субсидувати російський "Газпром". Ми готові домовлятися з Росією, але на ринкових умовах", - сказав він, виступаючи на Раді зовнішніх відносин у Нью-Йорку в середу.

Водночас український прем'єр вважає, що російська сторона не зацікавлена у відновленні ринкових відносин у газовому питанні з Україною. Він висловив сподівання, що це питання вирішить Стокгольмський суд, в який звернувся НАК "Нафтогаз України".

Підпис до фото,

Яценюк каже, що російська сторона не зацікавлена у ринкових відносинах

На думку українського прем'єра, те рішення винесуть через рік. Втім він також заявив, що Україна може попросити прискорення цього процесу, якщо газові переговори у тому форматі, в якому вони тривають зараз, зазнають невдачі.

Інші реалії

Україна не оголосить дефолт, оскільки має усі ресурси для виконання своїх зовнішніх і внутрішніх зобов'язань - це ще одна заява Арсенія Яценюка, яка пролунала у середу.

"Минулий уряд мав кілька угод з Росією, які були більше політичними. Росіяни - не дурні, вони виставили чимало "гачків", за які нині доводиться чіплятися. Але я хочу бути гранично зрозумілим: ми робимо усе можливе, щоб стабілізувати фінансову ситуацію у країні", - сказав Арсеній Яценюк.

Прем'єр також висловився про бажання української влади переглянути низку положень програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Програма з МВФ писалася як мирна програма. Зараз у нас дещо інші реалії і, можливо, ми переглянемо низку положень програми", - наголосив прем'єр.

Він також закликав американський бізнес інвестувати в український енергетичний і аграрний сектори.

"Ми не просимо грошей, разом ми можемо заробляти гроші, разом ми можемо робити бізнес в енергетиці та агросекторі", - сказав Арсеній Яценюк.

За його словами, саме інвестування в економіку може бути найкращим варіантом допомоги Україні з боку США.

Раніше анонсували, що Арсеній Яценюк виступить із промовою щодо розвитку ситуації в Україні перед 140 головами держав та урядів, а також приблизно 50 міністрами закордонних справ на відкритті 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.