Путін погрожує відповіддю на угоду між Україною та ЄС

Путін Копирайт изображения AP

Російський президент Володимир Путін попередив голову Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу, що якщо нещодавно ратифіковану угоду між Україною і ЄC почнуть виконувати, Росія вдасться до заходів у відповідь.

Володимир Путін з цього приводу вже надіслав листи лідерам Євросоюзу і України, заявив його помічник Юрій Ушаков.

"Що стосується листів, то я можу лише підтвердити, що відповідні листи, в яких викладалася наша позиція про можливі наслідки ратифікованої угоди між Україною та ЄС, їх надсилали лідерам низки країн, у тому числі України та Єврокомісії", - цитують Юрія Ушакова "РИА Новости".

Факт одержання листа ВВС підтвердили в Європейській комісії, але при цьому нічого не розповіли про його зміст.

Як передала газета Financial Times, у листі йдеться про "негайні і адекватні заходи у відповідь".

Видання пише, що лист надіслали наступного дня після ратифікації угоди.

Документ одночасно ратифікували Верховна Рада і Європарламент 16 вересня.

За даними газети, у листі зазначено, що 15-місячне відтермінування виконання угоди слід використати для створення переговорних груп, які вестимуть діалог про зміну тексту документа.

У статті Financial Times також ідеться про те, що Володимир Путін наполягає на "систематичному коригуванні угоди про асоціацію, яке враховуватиме весь спектр ризиків для російсько-українських економічних зв'язків і для російської економіки в цілому".

Угода та відтермінування

Рішення відкласти втілення угоди ухвалили 12 вересня на тристоронніх перемовинах між ЄС, Україною і Росією.

В українському Міністерстві закордонних справ тоді заявили, що це дозволить "зберегти баланс між реалізацією угоди про вільну торгівлю з ЄС і продовженням існування режиму вільної торгівлі з Росією у рамках договору про зону вільної торгівлі країн СНД".

Як заявив тоді ж комісар Євроcоюзу з питань торгівлі Карел де Гюхт, ЄС продовжить надавати торгові привілеї українським товарам, які експортуються на європейські ринки. Проте європейські товари, що надходять до України, як і раніше обкладатимуть звичними митами.

До цього російська влада заявляла, що у зв'язку з підписанням Києвом угоди побоювання Москви викликають п'ять блоків питань.

Перший стосується лібералізації митного тарифу між Україною та ЄС, другий пов'язаний з технічним регулюванням, третій - з ветеринарними та фітосанітарними заходами, четвертий - з митним адмініструванням і п'ятий - з енергетикою.

В Україні та Євросоюзі неодноразово наголошували, що у Москви немає підстав вбачати загрози для своєї економіки в угоді між Україною та ЄС.

Новини на цю ж тему