Парламент Британії проголосував за удари проти ІД

Кемерон Копирайт изображения PA
Image caption В емоційному виступі перед депутатами прем'єр Кемерон сказав, що джихадисти ІД становлять безпосередню загрозу безпеці Британії

Британський парламент підтримав участь Сполученого Королівства в авіаційних ударах проти джихадистів "Ісламської дерджави" в Іраку.

Після дебатів, що тривали сім годин, британський парламент підтримав ініціативу прем'єр-міністра Девіда Кемерона. "За" проголосували 524 депутати, проти 43.

За словами редактора відділу політики ВВС Ніка Робінсона, британська авіація може здійснити перші бойові вильоти вже в неділю.

Три головні парламентські партії - консерватори, ліберал-демократи і лейбористи - об'єдналися в підтримці авіаударів. Однак частина парламентарів висловили стурбованість тим, до чого призведуть збройні дії в Іраку, і перспективою майбутніх дій у Сирії.

За словами британського міністра оборони Майкла Феллона, попереду - довга кампанія. В інтерв'ю ВВС міністр сказав, що головним завданням кампанії авіаударів буде не допустити "вбивства мирних жителів" в Іраку.

На початку дебатів прем'єр-міністр Девід Кемерон звернувся до парламенту з емоційним закликом приєднатися до коаліції західних та арабських країн.

Загроза джихадистів

Пан Кемерон зазначив, що "Ісламська держава" напряму загрожує британському народові. Він додав, що зараз у парламентарів немає важливішого завдання.

"Ми зобов'язані взяти участь у цій операції. До її завдань входить убезпечення, у тому числі, і наших людей. Ми не готові перекладати завдання з охорони наших вулиць і площ на військово-повітряні сили інших країн", - заявив прем'єр.

Девід Кемерон також підкреслив, що небезпека, яка виходить від бойовиків ІД, є реальною. Джихадисти "вже вбили одного британського заручника і погрожують позбавити життя ще двох. Вони планують терористичні атаки, від яких не застраховані ні британські туристи, ні британські громадяни. ІД не схожа на жодну терористичну організацію з тих, з якими нам доводилося мати справу в минулому", - сказав він.

Певні розбіжності між позиціями основних політичних партій Британії полягають у тому, що робити далі. Багато членів парламенту від Консервативної партії вже заявили, що перемогти джихадистів буде неможливо тільки на території Іраку, не переносячи військові дії на землі Сирії.

Однак, якщо новий уряд Іраку, який представляє більшість релігійних та етнічних громад країни, вже офіційно звернувся до міжнародного співтовариства за допомогою, то чекати подібного запрошення від режиму Башара Асада у Сирії не доводиться.

Міністр закордонних справ Британії Філіп Хеммонд відмовився сказати, на скільки часу, на його погляд, може затягтися військова операція коаліції в Іраку.

"Ми ухвалюємо це рішення без жодних ілюзій", - заявив пан Хеммонд в інтерв'ю ВВС.

У п'ятницю парламенти Данії і Бельгії також підтримали рішення приєднатися до коаліції проти ІД.

Водночас координатор ЄС із боротьби з тероризмом Жиль де Кершов заявив ВВС, що кількість європейців, які приєдналися до "Ісламської держави" у Сирії та Іраку, зросла до понад трьох тисяч.

За його словами, це число включає не тільки тих, хто нині воює на боці ісламістів, а й тих, хто загинув у конфлікті на Близькому Сході, та тих, хто вже повернувся до Європи.

Новини на цю ж тему