ГПУ відкрила провадження проти російських слідчих

Українські військові Копирайт изображения AFP
Image caption Українські військові біля Дебальцевого

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальні провадження проти працівників Слідчого комітету Росії, яких вона підозрює у підтримці бойовиків на Донбасі та втручанні в діяльність українських правоохоронних органів.

Напередодні російський Слідчий комітет порушив кримінальну справу про "геноцид російськомовного населення" на Луганщині й Донеччині.

Радник МВС Антон Геращенко заявив BBC Україна, що так росіяни намагаються "обґрунтувати відділення" Донбасу від України.

Реакція Києва

Генеральна прокуратура розпочала кримінальні провадження проти російських слідчих за статтями про "сприяння терористичній організації", "втручання в діяльність працівника правоохоронного органу та державного діяча.

За даним ГПУ, у травні-червні в складі СК РФ створили спеціальний розділ з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни. Зокрема, російська відомство розпочало кримінальні провадження проти військовослужбовців Збройних сил України, Нацгвардії та активістів "Правого сектору".

У Генпрокуратурі України називають ці провадження безпідставними та вважають, що вони спрямовані на підтримку діяльності так званих "ДНР" та "ЛНР" та перешкоджання виконанню своїх обов’язків представникам державних органів і громадським діячам.

"Вчинення вказаних кримінальних правопорушень посягає на охоронювані міжнародними договорами та законами України інтереси держави, її суверенітет та територіальну цілісність", - сказано в заяві Генпрокуратури.

Звинувачення Москви

Російський Слідчий комітет напередодні порушив кримінальну справу про "геноцид російськомовного населення" на Луганщині й Донеччині.

"Слідством встановлено, що в період з 12 квітня 2014 року і дотепер... невстановлені особи з числа вищого політичного і військового керівництва України, Збройних сил України, Національної гвардії України і "Правого сектора" віддавали накази, спрямовані на повне знищення саме російськомовних громадян, які проживають на території Донецької та Луганської республік", - йдеться у заяві російського відомства.

На думку російських слідчих, "вбивства російськомовних громадян" здійснювалися із застосуванням систем "Град" і "Ураган", авіаційних некерованих ракет та інших видів важкої зброї.

Як зазначили у СКР, в результаті цих дій загинули щонайменше 2,5 тисяч людей.

"Піар-шум для відділення Донбасу"

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в коментарі ВВС Україна заявив, що відкриття цієї справи - "відверта маячня".

"Такого роду справа є піар-шумом, зробленим спеціально для того, щоб обґрунтувати проведення виборів в Донбасі, щоб повністю відділити Донбас від України", - заявив пан Геращенко.

За його словами, все це збігається у часі з заявленими на минулому тижні проведенням виборів "в так званий орган управління Донецької та Луганської народних республік".

"З цією ж метою було оголошено про масові поховання мирних мешканців, яких ніби то розстрілювали представники української армії. Це лише доповнення до піар-шуму, обґрунтування того, що так звана "Новоросія" відділяється від України", - зазначив радник міністра.

Раніше Київ неодноразово звинувачував Москву у військовій підтримці сепаратистів так званих "ДНР" і "ЛНР".

Новини на цю ж тему