Танки США прибули заспокоїти країни Балтії

ВІйськові НАТО Копирайт изображения Getty
Image caption У вересні США та інші країни НАТО провели навчання у західній Україні

До країн Балтії прибула 1-а бригадна тактична група 1-ї бронекавалерійської дивізії армії США. Озброєне танками та іншою важкою бронетехнікою з'єднання має заспокоїти сусідів, наляканих діями Росії в Україні.

Для операції "Атлантична рішучість" в Естонію, Латвію, Литву та Польщу загалом прибувають понад 600 військовослужбовців, а також танки, бойові машини піхоти і бронетранспортери.

Вони проведуть спільні навчання зі збройними силами тих країн заради зміцнення взаємодії, а також демонстрації прихильності Сполучених Штатів своїм союзникам у НАТО, заявляв раніше директор з комунікацій та взаємодії європейського командування США капітан Грег Хікс.

Частини американського особового складу та бронетехніки вже прибули до Литви і Польщі, повідомили на сторінці тактичної групи у мережі Facebook.

Військовослужбовці дивізії - однієї з найбільших у Сполучених Штатах - замінять на навчаннях 173-ю повітряно-десантну бригаду, яка перебувала там з квітня.

Новоприбулі солдати пробудуть у Балтії приблизно три місяці, повідомляв у серпні представник Пентагону полковник Стівен Уоррен.

1-у бригадну тактичну групу, або "Залізні коні" (Ironhorse), як її називають на батьківщині, посилять танками M1A1 "Абрамс", а також бойовими машинами M2 "Бредлі" і "Страйкер", передала агенція Reuters.

"Немає нічого кращого за танк"

"Ці заміни є наступною фазою присутності сил НАТО у Польщі та Балтії, що триває у відповідь на російську агресію в Україну", - заявляв капітан Грег Хікс.

"Прибуття нашої тактичної групи може дещо затягнутися через наявність бронетехніки, проте немає нічого кращого за танк, якщо ви дійсно маєте намір досягти ефекту", - процитувала Reuters капітана Джона Фармера, офіційного представника "Залізних коней".

Наприкінці червня головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив про те, що операцію "Атлантична рішучість" в Європі продовжать. Він також наголосив, що військова присутність США в Європі не має скорочуватися.

Необхідність комплектувати збройні сили у регіоні на змінній основі замість постійних баз існує у НАТО через Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), який обмежує кількість бойової техніки в європейських країнах.

Росія у 2007 році призупинила участь в ДЗЗСЄ.

Російська влада неодноразово заявляла про те, що Москва відреагує на посилення позицій НАТО у східній Європі. Зокрема, на початку вересня Кремль повідомив про намір змінити військову доктрину через події в Україні.

На осінь заплановані декілька масштабних навчань російських військ. У вересні пройшли стратегічні командно-штабні навчання "Схід-2014", в яких взяли участь більше 155 тисяч військовослужбовців, приблизно 8 тисяч одиниць озброєння та військової техніки, сотні літаків і вертольотів, а також десятки кораблів.

Новини на цю ж тему