Путін назвав антиросійські санкції "повною дурницею"

Путін Копирайт изображения EPA

Володимир Путін вважає, що довіра фінансових структур до Росії не зменшується, а пов'язаний із санкціями сплеск інфляції тимчасовий. Росія буде акуратно збільшувати внутрішній борг і надавати допомогу російським компаніям, щодо яких Захід запровадив санкції.

Про це він заявив у четвер на інвестиційному форумі "Россия зовет!".

"Обмеження, так звані санкції, - дурниця, звісно, повна з боку тих урядів, які обмежують свій бізнес, заважають йому працювати, знижують його конкурентоздатність, звільняють нішу на такому перспективному ринку як російський для їхніх конкурентів", - сказав пан Путін.

Він певен, що такі дії "завдають довгострокових, невидимих на перший погляд збитків для всієї світової економіки".

За словами Володимира Путіна, в Росії до цього ставляться спокійно. "Шкода лише, що порушуються фундаментальні принципи світової економіки, ринкової економіки, конкуренції, підривається довіра до міжнародних фінансових інститутів, довіра до резервних валют - долара й євро", - сказав він.

Пан Путін заявив, що розраховує на співробітництво з інвестиційними фондами і банками з інших країн і пообіцяв "системну роботу з покращення ділового клімату в Російській Федерації".

За його словами, керівництво країни не збирається змінювати визначені раніше стратегічні цілі розвитку, попри нинішні проблеми. Пан Путін також зазначив, що уряд надасть допомогу російським компаніям, що потрапити під західні санкції.

"Держава голова надати підтримку тим секторам і компаніям, які зіткнулися з невиправданими зовнішніми санкціями", - заявив російський президент.

Копирайт изображения Getty Images

"Братні народи"

Російський президент вважає, що Україна зможе зберегти свою територіальну цілісність, тільки якщо всі її громадяни матимуть рівні права. За його словами, Росія цьому буде "усіляко сприяти".

"Ми виходимо з того, що всі люди, які проживають в будь-якому кутку України, будуть користуватися повними правами, передбаченими нормами міжнародного права, українським законом, ніхто не буде дискримінуватися ані за мовним принципом, ані за етнічним принципом, ані за релігійним", - заявив він.

"Тільки так і можна зберегти територіальну цілісність країни, тільки так можна повернутися до її єдності і забезпечити розвиток економіки і соціальної сфери. Ми дуже на це сподіваємося і будемо усіляко цьому сприяти", - додав пан Путін.

Володимир Путін також заявив, що українці - "найближчий" для Росії, "братній народ". "Нас пов'язує спільність етнічна, духовна, релігійна, історична", - сказав він.

За його словами, Росія зацікавлена в тому, щоб Україна вийшла зі стану "політичної і економічної кризи" і знову стала "надійним і передбачуваним партнером і сусідом".

Новини на цю ж тему