Луганськ: повернутися додому засвітла

новини Копирайт изображения gorod.lugansk.ua

На сайті Луганської міськради, де ще кілька тижнів тому були повідомлення про стрілянину і екологічну катастрофу у місті, сьогодні висить оголошення про концерт на честь ветеранів і відкриття футбольного турніру "Золота осінь".

Міськрада звітує – життя у місті налагоджується: комунальники ремонтують комунікації, тому незабаром Луганськ повністю підключать до води, газу і світла.

1 жовтня, каже мерія, у місті почався новий навчальний рік - близько 17 тисяч дітей пішли до школи.

Крім того, нещодавно до Луганська, за інформацією Укрзалізниці, почали курсувати потяги з Києва і Одеси.

Водночас самі мешканці міста, з якими вдалося поспілкуватися ВВС Україна, розповідають, що все не так яскраво, як описано на сайті мерії.

У місті, яке перебуває під контролем бойовиків, люди кажуть, що все ще бояться виходити на вулиці. І саме через цей страх просять не називати їхніх справжніх імен.

"Страшно бачити людей зі зброєю"

45-річна медик Олена (ім’я змінено – Ред.) розповіла ВВС Україна, що у місті нещодавно почав працювати громадський транспорт і маршрутки їздять до 16.00.

Світло з’являється, хоча не всюди, а воду дають лише зранку і ввечері.

"Стало тихіше, і це добре. З тим, що було раніше, не порівняти. Зараз стріляють лише по околицях", - каже Олена і додає, що їй в Луганську все одно лячно.

Особливо, за її словами, страшно зустріти на вулиці людей зі зброєю, а тому всі намагаються дістатися додому ще до темряви.

Копирайт изображения gorod.lugansk.ua
Image caption 17 вересня в Луганську відсвяткували день міста. У заходах спільно брали участь представники ЛНР і міські чиновники

Афіші про концерт на честь ветеранів пані Олена бачила. Проте, за її словами, відвідувати такі заходи не хочеться: "Не до концертів зараз".

Мешканка Києва Ірина, яка постійно тримає зв’язок з мамою в Луганську, каже, що раніше зв'язку не було дуже довго. "Мама нікуди не виходить за межі двору", - розповідає киянка.

В черзі за їжею

Жителі Луганська розповіли ВВС Україна, що ціни на продукти у місті вже не такі шалені, як були під час обстрілів: батон – 5 грн, хліб - 5,50. Працюють ринки і поступово відновлюють роботу магазини. На вулицях з'являється дедалі більше людей.

Місцева жінка розповідає, що нещодавно роздавали гуманітарну допомогу "від України", а до цього, за її словами, "видавали російську". За гуманітарною допомогою завжди вишиковуються черги.

Правда, з отриманням допомоги щастить не всім. Максим (ім’я зміненоРед.) каже про знайому продавчиню на одному з ринків Луганська, яка не змогла отримати допомогу через свій статус приватного підприємця.

Максим - журналіст луганського сайту новин і, хоча сам виїхав з міста, продовжує щодня спілкується з мешканцями Луганська. У місті досі залишилися його батьки.

Він розповідає, що зараз представники "ЛНР" обдзвонюють його луганських колег і закликають повертатися до роботи. Платити обіцяють харчовими наборами.

Відсутність грошей - одна з основних проблем у місті, в якому, за словами його мешканців, не працюють ані банки, ані банкомати.

Новини на цю ж тему