Порошенко підпише "недосконалий" закон про люстрацію

Копирайт изображения UNIAN

Президент України Петро Порошенко вирішив підписати закон про люстрацію, хоча вважає його "дуже проблемним".

Закон, ухвалений Верховною Радою два тижні тому, передбачає, що тим, хто не пройде люстрацію, заборонять обіймати посади на п’ять або десять років.

Серед тих, кого люстрація стосуватиметься автоматично, - високопосадовці часів президентства Віктора Януковича.

Критики закону кажуть, що він не зовсім чітко виписує процедуру і механізм перевірки чиновників.

Виступаючи у Львівському національному університеті, пан Порошенко сказав про закон: "Він не є досконалим, є дуже проблемним. Значна частина людей без вини змушені змиритися і пройти інколи принизливу процедуру. Я не в захваті від цього, я бажав би кращого. Але в цих умовах люстрації бути, і закон буде підписано".

За словами Петра Порошенка, він прийняв рішення підписати Закон про люстрацію через необхідність очищення всього державного апарату, повідомляє його прес-служба.

"Впевнений, що позитивного в цьому законі все ж більше, і що Україна буде кращою", - цитує прес-служба пана Порошенка.

Суспільний запит

Парламент ухвалив закон "Про очищення влади" 16 вересня. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав його 25 вересня.

Документ визначає порядок перевірки державних чиновників.

Усім, хто не пройде люстрацію, заборонять обіймати посади на п’ять або десять років.

Закон також визначає перелік тих, хто автоматично не пройшов перевірку. Серед них - низка високопосадовців часів президентства Віктора Януковича: міністри, голови митної і податкової служб, а також Служби безпеки, генпрокурор, керівники обласних управлінь міліції, губернатори тощо.

Люструють і вищий командний склад Збройних Сил часів Януковича – командувачів усіх родів військ плюс та їхніх перших заступників.

Окрема категорія - правоохоронці, які затримували активістів, слідчі, прокурори і судді, які приймали рішення про ув’язнення майданівців.

Десятирічна заборона чекає і на низку діячів радянського часу - керівників компартії і комсомолу.

Соціологи констатують потужний суспільний запит на очищення влади. Згідно з даними центру "Соціс" (опитування від 5-10 вересня 2014 року), респонденти, перелічуючи першочергові реформи, які має ініціювати президент, найчастіше називали люстрацію органів влади.

Новини на цю ж тему