Вибори у Латвії: проросійська партія поза коаліцією

Копирайт изображения Reuters
Image caption Проросійська партія "Згода" перемогла на виборах, однак коаліцію формуватимуть право-центристи

Правляча коаліція право-центристських партій Латвії здобула чітку більшість на парламентських виборах, попри те, що проросійська партія здобула найбільше голосів.

Коаліційні партії отримали щонайменше 61 місце у латвійському парламенті, який складається зі ста депутатів. Партія "Згода", союзники російської провладної "Єдиної Росії", виграла 24 мандати.

Зараз у Латвії існує серйозна тривога з приводу російського вторгнення в Україну та впливу РФ на Балтійський регіон.

Етнічні росіяни - близько четверті населення країни - голосували переважно за "Згоду".

Шанс на нову коаліцію

Лідер проросійської сили Ніл Ушаков, який також є мером столиці Риги, заявив, що саме його партія, яка здобула найбільше голосів, має отримати шанс сформувати нову коаліцію.

Російська влада вже давно скаржиться, що політики у Балтійських країнах не захищають права етнічних росіян.

Президент РФ Володимир Путін зобов'язався захищати права росіян на всій території колишнього Радянського Союзу - саме цим вин виправдав анексію Криму.

У суботу прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма заявила, що ці парламентські вибори відрізняються від попередніх "через події в Україні".

"Ситуація там знову напружується і люди хвилюються, що буде далі, адже ми маємо спільний кордон з Росією", - зазначила латвійський політик.

Латвійська коаліція, до якої входять партія "Єдність", Націоналістичний альянс, а також "Союз зелених і селян", виступають за подальшу інтеграцію з ЄС та розширення присутності НАТО у Балтиці.

Новини на цю ж тему